Vladimiras Putinas, du kartus neleidęs rimtai opozicijai mesti iššūkio, aiškiai parodė, kaip išsigando demokratijos, teigiama Europos Parlamento Liberalų ir demokratų aljanso išplatintame pranešime spaudai. Pirmąkart - paskelbus praėjusių metų gruodį rinkimus į Parlamentą, ir dabar - diskvalifikuojant Michailo Kasjanovo kandidatūrą iš kovo pradžioje vyksiančių Rusijos Prezidento rinkimų.
Europos Parlamento Liberalų ir demokratų aljanso lyderis Grahamas Watsonas pasmerkė Rusijos rinkimų komisijos sprendimą uždrausti Kasjanovui mesti iššūkį Kremliui.
„Toks Rusijos rinkimų komisijos pareigūnų sprendimas, uždrausti vienintelį liberalų kandidatą į Prezidentus Michailą Kasjanovą, manęs nenustebino. Tai paskutinė dalis Rusijos demokratijos kronikoje, pranašaujanti lėtą demokratijos mirtį ir nereiškianti nieko gera paprastam Rusijos piliečiui.“
„Kasjanovo likimo brolis - Michailas Chodorkovskis. Tai dar vienas įrodymas Kremliaus, kad jis nebijo susitepti rankų, kai jaučia grėsmę.
„Autokratų trukdymas bet kokiai kritikai - silpnumo ženklas. Tai, kad opozicinėms partijoms neleidžiama laisvai reikšti savo įsitikinimų, rodo jog Putinas labai bijo demokratijos" - negailėjo kritikos žodžių ALDE grupės pranešėja užsienio ryšiams ir Europos liberalų, demokratų ir reformų partijos prezidentė Anemi Neits-Utebriok. Jos neseniai organizuotoje konferencijoje, skirtoje ES-Rusijos ryšiams aptarti, dalyvavo ir M. Kasjanovas.
„Uždraudus Michailui Kasjanovui mesti iššūkį Kremliaus pasirinktam Putino sekėjui, iš elektorato buvo atimta tikroji pasirinkimo teisė. Tuo pačiu - sumažintas rinkimų teisėtumas, kuris sukels pagrįstų abejonių dėl rinkimus laimėsiančio asmens“, - sakė A.Neits-Utebriok.