Lietuvos kino, tatro ir muzikos muziejus balandžio 12 d. 17 val. kviečia į Į Agnus Elegro-Vytauto Pečiukonio parodos atidarymą Grafienės Umiastovskos rūmuose (Trakų g. 2/24, Vilniuje.).
Vytautas Pečiukonis (1928 m.), užsienio kolekcionieriams žinomas dailininkas, tapė visą gyvenimą, tačiau nėra pardavęs nė vieno darbo, kadangi nori išsaugoti pilną kolekciją, kurią sudaro apie tūkstantis darbų, ir padovanoti ją Vilniui.
XX a. 7-8-ajame dešimtmetyje, kai Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, atkakliai kovodamas su socrealizmu, pamažu įsitvirtino modernizmas, dailininkas ėjo visai atskiru individualiu keliu. Šalia iškilių tapytojų – Antano Gudaičio, Jono Švažo ir kitų – modernizavusių paveikslų meninę kalbą, bet neskyrusių dėmesio vaizdiniams, V. Pečiukonis programiškai buvo antimodernistas ir žvelgė atgal, į XIX a. pabaigos simbolistų idėjas, siekė vaizduoti dvasinį pasaulį, jausmus, perteikti mistinį, religinį turinį, susijusį su būties paslaptimis.
Kūrėją jaudina mitologija, įvairių pasaulio religijų klodai, taip pat moderniausios astrofizikos teorijos. Taip pat domina kosmosas, dvasinis gyvenimas. Siekdamas gilesnio pažinimo jis studijavo Visatos paslaptis tyrinėjančią mokslinę literatūrą, šv. Raštą, grožinės literatūros klasiką. V. Pečiukonis pats yra parašęs keturiolikos tomų filosofinį veikalą „Dangaus Rojai ir Pragarai Žvaigždynų Pasauliuose“, kurį kūrė penkiolika metų.
Savo kartos meno kontekste tapytojo darbai išsiskiria neįprasta stilistine maniera ir simbolistine prigimtimi, praturtinančia XX a. antros pusės lietuvių tapybos panoramą.
Paroda vyks iki gegužės 11 d.