Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas tikina, kad tik teismas gali iškeldinti Seimo viešbučiuose gyvenančius kadenciją baigusius parlamentarus.
"Yra blogai, labai blogai. Yra įstatymai, kurie jiems galioja", - interviu Žinių radijui trečiadienį sakė V.Muntianas, komentuodamas spaudos pranešimus, kad Seimo viešbučiuose toliau gyvena kelios eksparlamentarės, nors jų kadencija baigėsi prieš porą metų.
Pasak Seimo pirmininko, buvę Seimo nariai ir kiti parlamente jau nebedirbantys pareigūnai ne kartą buvo raginti išsikraustyti, tačiau, anot V.Muntiano, su šiais žmonėmis sudarytos sutartys yra "dviprasmiškos", todėl realiai juos iškeldinti galima tik teismo keliu.
Kaip trečiadienį rašo dienraštis "Lietuvos rytas", sostinės L.Giros gatvėje esančiame Seimo viešbutyje vis dar glaudžiasi buvusios parlamentarės Ona Babonienė ir Janė Narvilienė. Į Seimą nepatekusios politikės tikina nepamiršusios, jog jų kadencija baigėsi 2004-aisiais, bet išsikraustyti iš viešbučio irgi neketina.
Pasak dienraščio, dar labiau stebina nuomos mokestis, kurį politikams tenka mokėti už valdišką būstą.
Lietuvos moksleivių kūno kultūros ir sporto centro direktore tapusi O.Babonienė už nuomą moka 37,07 lito, Lietuvos radijo ir televizijos komisijos narė J.Narvilienė - 19,54 lito.
Seimo viešbutyje gyvena ir buvęs Seimo tarptautinių ryšių skyriaus vedėjas Darius Degutis, Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) atstovas Lietuvoje Gabrielius Žemkalnis.
Seimo viešbučiuose, nemokant nuomos mokesčio, gali apsigyventi Vilniuje arba 25 kilometrus aplink sostinę nuosavo būsto neturintys Seimo nariai. Jie turi susimokėti tik už gaunamas ryšio paslaugas.
Sostinėje nekilnojamojo turto turintys Seimo nariai irgi gali prašyti būsto, tačiau jie turi mokėti ne tik nuomos mokestį, bet ir iš savo kišenės padengti išlaidas už šaltą ir karštą vandenį, elektros energiją, dujas, šilumą, komunalines paslaugas.
Pats Seimo viešbutyje gyvenantis V.Muntianas interviu žadėjo siūlyti, kad nuomos mokesčio nemokantys parlamentarai bent susimokėtų komunalinius mokesčius.