V. Mazuronis parengė Europos Parlamento rezoliucijos projektą, kuriame ragina Europos Komisiją operatyviai teikti paramą Lietuvos ir kitų šalių ūkininkams, labiausiai nukentėjusiems nuo Rusijos importo apribojimų.
„Manau, kad į Lietuvos ir Baltijos šalių ūkininkų situaciją turi būti atkreiptas išskirtinis dėmesys. Šioms šalims, kaip labiausiai nukentėjusioms nuo Rusijos sankcijų, turi būti numatytas specialus kompensacijų paketas. Raginu Europos Komisiją kuo operatyviau ir skubiau parengti paramos teikimo schemą, kuri kompensuotų ūkininkų nuostolius,“ - sakė V. Mazuronis.
Europos Pralamento narys rezoliuciją parengė frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ vardu. Rezoliucija rengiama dėl karo Ukrainoje ir iš šios krizės kylančių problemų sureguliavimui. Joje taip pat atkreipiamas dėmesys į Rusijos dujų koncerno "Gazprom" sprendimą pristabdyti dujų tiekimą Lenkijai, Slovakijai, Austrijai ir Vokietijai.
„Tai akivaizdus ženklas Europai, jog kare dėl Ukrainos Rusija vadovaujasi ne ekonomine logika, o imperinėmis ambicijomis. Dujos ir visi kiti energetiniai resursai Rusijai yra ginklas, kuriuo demonstruojamas Europos pažeidžiamumas. Todėl artėjant šaltajam sezonui Lietuva, kaip ir visos kitos ES šalys turi suvokti, jog šis ginklas bus panaudotas be jokių dvejonių. Ir panaudotas ne prieš vieną šalį, o prieš visas. Tad nereikia savęs apgaudinėti, jog Rusijai pristabdžius dujų tiekimą, jų galėsime labai lengvai, be problemų, pasiskolinti iš kaimyninių šalių,“ - sako V. Mazuronis. Europos Parlamento nario inicijuotame rezoliucijos projekte Europos Komisija raginama parengti pasiruošimo priemones galimų dujų tiekimo sutrikimų sprendimui.
Rezoliucijoje be kita ko taip pat raginamas Rusijos Federacijos prezidentas V. Putinas nutraukti paramą Ukrainos teritoriją užėmusiems teroristams, reikalaujama atitraukti Rusijos karines pajėgas iš Ukrainos teritorijos, paleisti karo belaisvius bei tvirtai laikytis pasirašyto Paliaubų plano. Atsižvelgiant į sudėtingą situaciją Ukrainos pasienio ruožuose, rezoliucijoje prašoma Jungtinių Tautų žmogaus teisių stebėjimo misijos, Europos Saugumo organizacijos ir kitų žmogaus teisių organizacijų aktyviai stebėti situaciją, kad būtų užkirstas kelias karo nusikaltimams bei kitiems sunkiems žmogaus teisių ir tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimams.
Rezoliucijos projekte Europos Sąjunga ir valstybės narės taip pat yra raginamos suteikti Ukrainai visą įmanomą paramą ir reikalingą techninę pagalbą, ypač rengiantis artėjantiems Parlamento rinkimams, kurie numatyti šių metų spalio 26 dieną. Europos Parlamento plenarinės sesijos metu patvirtinus rezoliuciją dėl padėties Ukrainoje, ji bus perduota Tarybai, Komisijai, valstybių narių vyriausybėms, Ukrainos prezidentui, vyriausybei ir parlamentui, Europos Tarybai ir Rusijos Federacijos prezidentui, vyriausybei ir parlamentui.