• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

V. Andriukaitis išsaugojo ministro postą

Daugiau negu pusė parlamentarų ignoravo balsavimą (atnaujinta 15:10 val.)

Seimo opozicija antradienį nesugebėjo atstatydinti sveikatos apsaugos ministro Vytenio Andriukaičio.

Seimo opozicija antradienį nesugebėjo atstatydinti sveikatos apsaugos ministro Vytenio Andriukaičio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai paaiškėjo popietinio posėdžio pradžioje paskelbus slapto balsavimo rezultatus dėl nutarimo „Dėl interpeliacijos Sveikatos apsaugos ministrui Vyteniui Povilui Andriukaičiui“, kuriame parlamentui buvo siūloma nepritarti sveikatos apsaugos ministro socialdemokrato V. P. Andriukaičio atsakymams į klausimus ir pareikšti jam nepasitikėjimą.

REKLAMA

Seimo pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė paskelbė, kad buvo išduoti 69 balsavimo biuleteniai. Po balsavimo rasti 8 negaliojantys biuleteniai ir 61 galiojantis.

Už nutarimo projektą balsavo 38 Seimo nariai. Prieš balsavo 16 parlamentarų, susilaikė 7.

Seimo statutas numato, kad nutarimo projektas dėl nepasitikėjimo ministru gali būti priimtas slaptu balsavimu, kai už jį balsuoja daugiau kaip pusė visų Seimo narių – ne mažiau kaip 71 parlamentaras.

REKLAMA
REKLAMA

Paskelbus balsavimo rezultatus plenarinių posėdžių salėje pasigirdo skysti plojimai, o ministro postą išsaugojęs V. Andriukaitis pareiškė esąs dėkingas už galimybę plačiai pristatyti ne tik Seimui, bet ir visuomenei sveikatos apsaugos sistemos reformą.

- - - -

Seimas antradienį balsuoja, ar sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis liks sėdėti Vyriausybės kabineto nariu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu Seimo nariai balsuodami išreiškia savo poziciją – pritaria ar nepritaria redakcinės komisijos siūlomam nutarimo „Dėl interpeliacijos Sveikatos apsaugos ministrui Vyteniui Povilui Andriukaičiui“ projektui, kuriame parlamentui siūloma nepritarti sveikatos apsaugos ministro socialdemokrato V. P. Andriukaičio atsakymams į klausimus ir pareikšti jam nepasitikėjimą.

REKLAMA

Balsavimo rezultatai turėtų paaiškėti popietiniame Seimo posėdyje.

Socdemai ir „darbiečiai‘ susipainiojo

Prieš prasidedant balsavimui socialdemokratė Irena Šiaulienė pareiškė, kad valdančiosios koalicijos partijų frakcijos balsavime dėl interpeliacijos nedalyvauja.

Viktoras Uspaskichas pareiškė, kad „darbiečiai“ balsavime dalyvaus: „Tikrai nesitarėme dėl tokio dalyko“, – Seimo posėdžių salėje pareiškė jis.

REKLAMA

Socdemai: V. Andriukaitis baudžiamas už principingumą

Pristatydamas projektą, parlamentaras liberalas Gintaras Steponavičius sakė, kad komisija nutarė nepritarti sveikatos apsaugos ministro socialdemokrato V. P. Andriukaičio atsakymams į klausimus, ir siūlė pareikšti jam nepasitikėjimą. G. Steponavičius sakė, kad už tai balsavo 7, prieš 6 komisijos nariai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Socialdemokratas Algirdas Sysas parlamentarams pristatė ir alternatyvų nutarimo projektą, kuriame siūloma nepareikšti nepasitikėjimo sveikatos apsaugos ministrui.

Kaip dažnai būna, parlamentarai leidosi į diskusijas, kaip turėtų balsuoti – atviru ar slaptu balsavimu. Remigijus Šimašius, priminė, kad jis buvo paskutinis, kuriam vykdyta interpeliacijos procedūra, tai daryta slaptu balsavimu. Birutė Vėsaitė stebėjosi, kodėl bijomasi atviro balsavimo, o V. Andriukaitis mestelėjo, kad nereikėtų savaip interpretuoti Seimo Statuto, ir pridūrė, jog jam tinka visi variantai.

REKLAMA

Prie interpeliacijos turinio kolegas parlamentarus sugrąžino Juozas Olekas. Kviesdamas neatstatydinti ministro, jis sakė, kad „tik gerai diagnozavę situaciją galime nuspręsti, kaip iš jos išeiti“. Gindamas V. Andriukaitį jis sakė, kad pastarasis kaip tik ir siūlo tokius sprendimus.

REKLAMA

„Ką jūs darote – vieną ministrą po kito verčiate? (...) Aš pritariu Vytenio pozicijai, leiskite ministrui dirbti, negriaukite valstybės prestižo, gerbiamoji opozicija“, – būsimą pirmininkavimą ES priminė B. Vėsaitė.

„Suprantu, kad principingas žmogus trukdo visur. Ir tada kalama per tą žmogų“, – neslėpė įžvelgiantis, kad opozicija siekia konkretaus tikslo, sakė A. Sysas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo narė Giedrė Purvaneckienė, kviesdama palaikyti ministrą, pareiškė, kad esminis klausimas yra, ar medicina liks visiems prieinama, ar bus mokama ir prieinama tik turtingiesiems.

Pasak Eligijaus Masiulio, siūlančio pritarti V. Andriukaičio atstatydinimui, „iš šios dienos ministro atsakymų paaiškėjo, kad ministras giriasi, kaip gerai išmano sveikatos apsaugos problemas, bet visai neturi ką pasakyti, kaip tas problemas spręsti“.

REKLAMA

Konservatorius Kęstutis Masiulis teigė, kad ir be analizės žinoma, jog rajonuose trūksta gydytojų ar kad medikai ima kyšius. „Reikia sprendimų“, – teigė jis ir čia pat pridūrė, kad ne viskas jam aptinka ir Aplinkos ministerijoje, tačiau „ministras V. Mazuronis siūlo sprendimus“, o V. Andriukaitis neįvardija net trijų artimiausių darbų.

REKLAMA

Kaip jau skelbta, nutarimo projektas gali būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių (71 iš 141) balsų dauguma. Priėmus tokį nutarimą ministras turi atsistatydinti.

Liberalų sąjūdžio inicijuotą interpeliaciją sveikatos apsaugos ministrui pasirašė 31 Seimo narys, tarp jų – ir pats ministras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų