Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, penktadienį dalyvavęs Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komiteto veiklos 15 metų sukakties minėjime, pabrėžė, jog kilnaus elgesio dvasia bei idėja turi senas tradicijas sporto bendruomenėje.
„Norėčiau, kad ši dvasia lydėtų visus mūsų veiksmus visose gyvenimo srityse ir būtų kelrodis, kad ir ką darytume. Manau, kad daugelio problemų neliktų iš viso, jeigu galėtume šviesiau pažvelgti į aplinką, ryžtingiau ir drąsiau kurti savo gerovę“, - sakė šalies vadovas.
V. Adamkaus vertinimu, labai svarbu, kad jaunieji sportininkai išsiugdytų pagarbaus elgesio varžovams jausmą.
„Norėčiau, kad šia dvasia gyventų mūsų jaunoji karta ir sektų sportiniame judėjime skleidžiamomis idėjomis“, - pabrėžė prezidentas.
Lietuvos vadovo nuomone, netgi tarptautiniai įvykiai klostytųsi visai kitaip, jeigu sprendimai būtų priimami taikos ir pagarbos dvasia.
„Artėjančias olimpines žaidynes temdo žinios apie smurtą ir prievartą, konfliktus ir priešpriešą. Apgailestauju, kad kilnumo principai netaikomi visose gyvenimo srityse. Žaidynių išvakarėse šie principai turi lydėti sportinį pasaulį ir kiekvieną iš mūsų“,- savo kalboje akcentavo V. Adamkus.
Kilnaus elgesio laureatai Lietuvoje išrinkti jau penkioliktą kartą.
Šiemet pagrindiniu prizu apdovanotas dziudo imtynininkas Marius Paškevičius.
Garbės diplomai buvo skirti Rajeevui Baggai, Algimantui Cickevičiui, Antanui Katkevičiui, Virginijui Pockevičiui (po mirties), Antanui Vaupšui bei Mindaugui Unguraičiui.
Kilnaus elgesio komisija Lietuvoje įsteigta 1993 metais. Po dvejų metų Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) komisiją išplėtė ir patvirtino Tarptautinio kilnaus elgesio (Fair Play) judėjimo Lietuvos komitetą.
Jo veikloje dalyvauja sporto darbuotojai, treneriai, pedagogai, žurnalistai, rašytojai, filosofai, Moterų sporto asociacijos atstovė.
Tarptautinis kilnaus elgesio komitetas įkurtas 1963 metais.