• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vėjo išlaužtus ir nuverstus ar pavojingai pasvirusius medžius miško keliuose ir ant elektros oro linijų turi sutvarkyti jų savininkai ar valdytojai.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip sakė Aplinkos ministerijos Miškų departamento Privačių miškų skyriaus vyriausiasis specialistas Tadas Tebėra, pagal Kelių įstatymą ir Kelių priežiūros tvarkos aprašą vietinės reikšmės vidaus kelių, kuriems priskiriami ir miško keliai, taisymo bei priežiūros darbų užsakovo funkcijas vykdo ir šių kelių naudojimo priežiūrą organizuoja šių kelių savininkai (valdytojai). Taigi jie privalo kirsti, genėti (prižiūrėti) kelio juostoje augančius medžius ir kitus želdinius, taip pat pašalinti saugiam eismui keliančius pavojų medžius.

REKLAMA

Miškų masyvų proskynose, kuriose nutiestos elektros oro ir oro kabelių linijos, medžius ir krūmus kerta ir geni, kaip nustato Elektros tinklų apsaugos taisyklės, tas elektros linijas eksploatuojančios organizacijos, o miestuose, gyvenvietėse, miško parkuose, sodybose ir soduose - želdinius prižiūrinčios organizacijos arba želdinių savininkai, suderinę su elektros tinklus eksploatuojančiomis organizacijomis šių darbų atlikimo terminus. Iškirsta mediena, krūmai ir išgenėtos šakos lieka želdinių ar žemės (miško) savininkų nuosavybe.

Atliekant kirtimus reikia gauti nustatytos formos leidimą. Jeigu kertama miško žemėje, šį leidimą žemės (miško) savininkui išduoda regiono aplinkos apsaugos departamento rajonų agentūrų valstybiniai miškų pareigūnai, jeigu kertama ne miško žemėje - savivaldybių administracijos.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų