• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Mes, kaip federacija, reiškiame gilią užuojautą, kadangi mums svarbus kiekvienas sportininkas. Tačiau įvykusios nelaimės jokiu būdu nereikėtų sieti su pačia sporto šaka“, – teigia Lietuvos bokso federacijos generalinis sekretorius Donatas Mačianskas, tv3.lt portalui pakomentavęs pasklidusią skaudžią žinią apie 37-erių kovotojo Genadijaus Krajevskij mirtį.

„Mes, kaip federacija, reiškiame gilią užuojautą, kadangi mums svarbus kiekvienas sportininkas. Tačiau įvykusios nelaimės jokiu būdu nereikėtų sieti su pačia sporto šaka“, – teigia Lietuvos bokso federacijos generalinis sekretorius Donatas Mačianskas, tv3.lt portalui pakomentavęs pasklidusią skaudžią žinią apie 37-erių kovotojo Genadijaus Krajevskij mirtį.

REKLAMA

Apie nelaimę, kad mirė Liverpulyje gyvenęs boksininkas iš Lietuvos Genadijus Krajevskij (1-75) buvo pranešta gruodžio 10 d. Mirties aplinkybės neatskleidžiamos.

Kaip skelbia angliški informacijos šaltiniai, vyras prieš keletą mėnesių neteko boksininko licencijos. Per savo profesionalo karjerą Didžiojoje Britanijoje jis sukovojo 76-iose kovose. G. Krajevskis laimėjo tik kartą, tačiau jo tikslas ringe esą buvo susitikti su didžiausiais britų bokso talentais, kuriems prognozuojamas šlovingas kelias ringe.

„Su giliu liūdesiu pranešame apie Genadijaus Krajevskij mirtį. Mums buvo garbė surengti ne vieną jo kovą. Ilsėkis ramybėje, Baltijos bomboneši“, – socialiniuose tinkluose rašė „VIPboxing“.

REKLAMA
REKLAMA

Nors pats boksininkas Lietuvos bokso bendruomenei buvo praktiškai negirdėtas, užuojautą bei gailestį dėl jo mirties išreiškė ir su tv3.lt portalu bendravęs Lietuvos bokso federacijos (LBF) generalinis sekretorius Donatas Mačianskas, kuris iš karto pabrėžė, kad jokiu būdu nereikėtų nelaimės susieiti su boksu, ką įprastai stereotipų vedina visuomenė linkusi daryti.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes, kaip federacija, reiškiame gilią užuojautą, kadangi mums svarbus kiekvienas sportininkas, nepriklausomai nuo to, ar jis sportavo Lietuvoje, ar ne. Bet kokiu atveju, į amžinatilsį iškeliavęs boksininkas turėjo lietuviškų šaknų ir tai yra labai skaudu. Kad ir nepažįstame sportininko, puikiai žinome, koks sunkus profesionalų kelias ir gerbiame sportininkus, kurie stengiasi uždirbti darbuodamiesi ringe.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kita vertus, jokiu būdu nereikia sieti tokių įvykių būtent su sportu, konkrečiai – su boksu. Deja, gyvenime daug žmonių turi psichologinių ir kitokių problemų“, – tv3.lt portalui sakė D. Mačianskas.

Jis taip pat pridūrė, kad profesionalus sportas, nesvarbu, kokios bebūtų šakos, neskatina traumatizmo ar psichologinių problemų. Priešingai – tai skatina siekti tikslų, atspindi žmones, leidžia save realizuoti.

REKLAMA

„Pažiūrėkite, pavyzdžiui, kai atsirado „Fitbokso“ treniruotės, kiek skirtingų žmonių – įvairus spektras profesijų ir socialinių klasių sportuoja bei gerina savo tiek fizinę, tiek psichologinę būseną.

Jokiu būdu, negalima sakyti, kad nelaimė įvyko dėl to, kad į amžinatilsį iškeliavęs sportininkas boksavosi ir pan. Tai būtų nelogiška ir neracionalu. Stereotipų gali būti daug,  bet tikiu, kad su laiku jie išsigyvena iš žmonių galvų“, – teigė LBF generalinis sekretorius.

REKLAMA

Profesionalas, kuris padeda kitiems profesionalams

Pasak LBF generalinio sekretoriaus, į amžinatilsį iškeliavęs boksininkas Lietuvos bokso bendruomenei nelabai žinomas, kadangi tai nebuvo vadinamas „Lietuvos bokso produktas“.

„Kiek yra man žinoma, šis boksininkas nėra Lietuvos bokso produktas. Kiek teko matyti iš viešosios erdvės, galima sakyti, kad jis savo profesionalo karjerą pradėjo išvykęs į užsienį. Galbūt kažkada jis ir turėjo kovų tarp jaunimo Lietuvoje, bet kiek man žinoma, niekada nebuvo mūsų šalies rinktinių narys, nedalyvavo čempionatuose“, – tv3.lt portalui teigė D. Mačianskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, sprendžiant iš to, kiek viešojoje erdvėje yra informacijos ir matant, koks buvo pergalių bei pralaimėjimų santykis, boksininkas besiboksuodamas Didžiojoje Britanijoje buvo vadinamas „sistemos dalyvis“, kuris paprasčiausiai padėjo kitiems profesionalams pasikelti reitingą, pasiekti aukštumas. Buvo tarsi barjeras, kurį turi praeiti dauguma boksininkų, kurie kyla profesionalo karjeros laiptais.

REKLAMA

„Taip, egzistuoja tokie boksininkai, kurie mėgaujasi boksu, bet daugiau ar mažiau nežiūri, kas per varžovai jų laukia. Tikslas yra tiesiog išeiti į ringą ir atsiboksuoti, užsidirbti. Jiems nėra keliamo tikslo laimėti kovą.  Tai yra kontraktinės subtilybės ir kiek žinau, yra tokių boksininkų tikrai nemažai ir Lietuvoje, kurie važiuoja į Angliją ar Vokietiją, kovoja, gauna honorarus.

REKLAMA

Kita vertus, pabrėšiu, tai nėra sutartos kovos. Tiesiog yra reitingas – laimėtų ir pralaimėtų kovų santykis ir pagal tai vadybininkas parenka varžovus. Pavyzdžiui, jeigu boksininkas turi dvidešimt kovų ir iš jų laimėta viena, tai greičiausiai toks boksininkas didelių ambicijų ir tikslo dėl čempiono titulo kovoti ir nekelia. Greičiausiai, jo tikslas yra trumpa distancija – pasiimti pinigus už sukovotą kovą“, – praktiką, kuria, tikėtina, užsiiminėjo ir į amžinatilsį iškeliavęs boksininkas apžvelgia D. Mačianskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Meilės boksui buvo daug

Net jeigu ir vos viena laimėta kova profesionalų ringe skamba ne itin žavingai, tai jokiu būdu nereiškia, kad pats boksininkas nemylėjo šios sporto šakos.

Apie lietuvį labai teigiamai neseniai buvo atsiliepęs ir pats jo vadybininkas Kevinas Maree.

„Dirbau su šimtais boksininkų ir  galiu pasakyti, kad Genadijus yra vienas iš mano mėgstamiausių. Jo entuziazmas, meilė darbui buvo aukščiausiame lygyje. Kai skambindavau Genadijui dėl kovos, jis niekada neklausinėdavo nei kur, nei prieš ką reikės kautis. Tiesiog atsakydavo – ačiū, bose, būsiu“, – teigė jis.

REKLAMA

Į Didžiąją Britaniją su dviem draugais G. Krajevskis emigravo būdamas 21-erių ir kaip šiemet interviu „Boxing News“ pasakojo lietuvis, pradžia buvo labai sunki.

„Pradžia buvo siaubinga, gyvenome be elektros, miegojau ant purvino čiužinio ir keldavausi nuo šalčio. Eidavome į parduotuvę ir vogdavome maistą, nes kito pasirinkimo nebuvo“, – pasakojo jis.

Tačiau gyvenimas pagerėjo persikrausčius į Liverpulį, kur vyras susirado geresnį darbą ir grįžo į boksą – sportą, kuriuo užsiėmė dar būdamas Lietuvoje.

REKLAMA

„Jei būčiau kovojęs su savo lygio varžovais, viskas būtų kitaip, tačiau aš kovodavau su tais, kurie yra laimėję septynis ar aštuonis nacionalinius titulus. Kovojau prieš kietus, labai kietus vyručius“, – po vienintelės savo karjeros pergalės šiemet buvo sakęs G. Krajevskij.

Jautri dukrų žinutė

G.Krajevskij dukra Ariana „GoFundMe“ platformoje (prašymą rasite paspaudę ČIA) parašė jautrią žinutę ir paprašė pagalbos surengti tėčio laidotuves.

REKLAMA
REKLAMA

„Sveiki, aš Ariana – Genadijaus dukra. Man ir mano seseriai dvynei Adrianai plyšta širdys.

Mūsų šeima yra stipri ir mes išgyvensime šią tragediją, galvodamos apie tai, koks nuostabus žmogus jis buvo ir brangindamos kartu praleistas akimirkas. Esame dėkingos už visas tas palaikymo žinutes, kurių sulaukėme.

Genadijus jautė didžiulę aistrą boksui ir turėjo didelę širdį. Mes visada didžiuosimės jo pasiekimais – nesvarbu, ar tai buvo pergalės, ar pralaimėjimai. Mums jis buvo drąsiausias ir labiausiai mus mylintis tėtis.

Jis buvo labai mėgstamas bokso bendruomenėje ir mus tikrai sujaudino palaikymas, norint prisidėti prie laidotuvių surengimo. Už surinktus pinigus rengsime laidotuves bei skirsime lėšas organizacijoms, kurios skleidžia informaciją apie psichologinės sveikatos svarbą.

Mama, sesuo ir aš labai vertiname jūsų gražius žodžius ir tėvo atminimo niekada nepamiršime. Sunku susitaikyti su tuo, kad praradome tokį šviesų ir nuoširdų žmogų, kuris nuolat šypsojosi ir pirmiau rūpindavosi kitais nei savimi“, – rašome pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų