Kauno „Žalgiris“ gali nusiraminti - Lietuvos čempionai (4/6) lemiamose Eurolygos B grupės rungtynėse savų sirgalių akivaizdoje 87:76 (28:18, 18:11, 20:21, 21:24). patiesė Zagrebo „Zagreb“ komandą (2/8) ir paskutinę akimirką pateko į „Top 16“ etapą.

Vietą kitame etape iš B grupės taip pat turi Maskvos CSKA, Atėnų „Panathinaikos“ ir Malagos „Unicaja“.

Rungtynių pradžioje klaidos puolime ir gynyboje leido kroatams per pustrečios minutės surinkti 9 taškus - 5:9. Vis dėlto „Zagreb“ pirmavo neilgai - po M.Kalniečio ir S.Weemso, o kitos atakos metu ir R.Javtoko operacijos „žemė - oras“ galingais dėjimais rezultatas buvo išlygintas ir persvertas - 11:9. Po kelių akimirkų „Žalgiris“ pirmavo jau 20:12. Spurtui prasitęsus iki 12:0, pranašumas peržengė dviženklę ribą (25:12). Ketvirtis baigėsi žalgiriečiams esant priekyje 28:18.

Antrajame kėlinyje prasidėjo svečių triuškinimas - „Žalgiris“ žaibiškai susikrovė net 21 taško persvarą (41:20). Skirtumas kiek sumažėjo, tačiau vis dar buvo įtikinantis - 46:29.

Po pertraukos aikštėje situacija nepasikeitė. A.Trifunovičiaus auklėtiniai ir toliau užtikrintai pirmavo ir prieš lemiamą mačo dalį galėjo būti pakankamai ramūs - 66:50.

Ketvirtojo kėlinio viduryje „Zagreb“ pakilo į lemiamą šturmą - 74:64. Kroatams pavyko šiek tiek patampyti žalgiriečių nervus (72:79), bet Kauno klubas išsaugojo pergalę savo rankose.

„Žalgiris“: S.Weemsas 20, M.Popovičius 17 (5/9 trit.), P.Jankūnas 12 (8 atk. kam.), R.Javtokas 10, M.Kalnietis 9 (7 rez. perd.), D.Collinsas 7, T.Klimavičius 5, V.Lipkevičius 3, T.Delininkaitis ir M.Rakovičius po 2.