• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyventojai skaičiuoja, kad užsienyje atostogauti pigiau. O kainos užsienio šalių kavinėse ar restoranuose net 2 ar 3 kartus mažesnės nei Lietuvoje. Tuo metu specialistai vardija būdus, kaip kelionėse sutaupyti dar daugiau.

Gyventojai skaičiuoja, kad užsienyje atostogauti pigiau. O kainos užsienio šalių kavinėse ar restoranuose net 2 ar 3 kartus mažesnės nei Lietuvoje. Tuo metu specialistai vardija būdus, kaip kelionėse sutaupyti dar daugiau.

REKLAMA

O keliautojai dalijasi savo patirtimi. Portalo tv3.lt skaitytoja Akvilė grįžusi iš atostogų Italijoje skaičiavo, kad užsienyje kavinėse ir restoranuose išleido kelis kartus mažiau.

„Italijoje kavinėse ir restoranuose sumokėdavome perpus mažiau nei Lietuvos kavinėse.

O labiausiai stebino alkoholinio kokteilio „Spritz“ kaina, jis Italijoje atsieidavo vos 3,5–4 eurus. Tuo metu Lietuvoje už jį tenka pakloti mažiausiai 10 eurų, o kitur ir dar daugiau“, – kainas lygino moteris.

Taip pat ji pastebėjo, kad didžiausios kainos turistinėse vietose.

„Pavyzdžiui, Milano centre restorane už porciją makaronų ar picą gali tekti pakloti ir 15 eurų ar dar daugiau.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu užsukus į vietinę užkandinę, 4 kruasanai, 3 gabalėliai žuvies tešloje ir 3 puodeliai atsiėjo vos 20 eurų“, – patarė moteris.

REKLAMA

Ji atkreipė dėmesį, kad netgi skrydis į Milaną jos šeimai atsiėjo pigiau, nei būtų kainavę traukinio bilietai iš Vilniaus į Klaipėdą.

„Bilietus į Milaną nupirkau dar ankstyvą pavasarį, jie atsiėjo 50 eurų į abi puses asmeniui, tuo metu traukinio bilietai Klaipėdą būtų atsiėję 70 eurų pirmąja klase.

Beje, Italijoje irgi keliavome traukiniais, iš Milano į Komo miestelį galima nuvykti už 10 eurų į abi puses, o kelionė į Veroną traukiniu į abi puses kainuoja apie 20 eurų“, – kainomis dalijosi moteris.

REKLAMA
REKLAMA

5 būdai, kaip sutaupyti keliaujant

„Luminor“ banko Mažmeninės bankininkystės vadovas Edvinas Jurevičius irgi vardijo patarimus, kaip mėgautis atostogomis, kad grįžus nereikėtų griebtis griežto taupymo.

Išankstiniai bilietai

Pirmiausia, pataria E. Jurevičius, keliaudami sutaupysite, jei nakvynę ir lėktuvo bilietus rezervuosite iš anksto. „Kelionės bilietai daugiausia kainuos perkantiems juos paskutinę minutę. Pavyzdžiui, oro linijos dažnai palieka brangiausius lėktuvo bilietus žmonėms, kuriems tuo reisu skristi reikės bet kokia kaina, o tokių žmonių atsiranda dažnai. Kitaip tariant, tiekėjas įprastai naudojasi vartotoju tada, kai šis prekės nori labiausiai“, – sakė ekspertas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš kitos pusės, oro linijos ir apgyvendinimo įstaigos yra motyvuotos užsitikrinti klientų srautus ir suteikti paslaugas už prieinamą kainą, teigė E. Jurevičius. Dėl to pirmiausia parduodami pigiausi bilietai, o pagal tai, kiek jų lieka, koreguojamos brangesnių vietų kainos. Tad, pataria ekspertas, nelaukite, kol taip nutiks.

Kelionės ne piko metu

Rasti pigesnę nakvynę ar įsigyti lėktuvo bilietus už žemesnę kainą galite keliaudami ne sezono metu.

„Kiekviena šalis ar lankytina vieta turi laikotarpį, kurio metu sulaukia daugiausia lankytojų. Todėl oro linijos, nakvynės įstaigos išnaudoja šią galimybę ir tuo metu savo paslaugas siūlo brangiausiai. Dėl šios priežasties keliauti ne sezono metu jums kainuos mažiau. Be to, jei skrisite vidury savaitės, o ne savaitgalį, lėktuvo bilietai bus pigesni“, – sakė E. Jurevičius.

REKLAMA

Vykdami į pasirinktą šalį ne jos turistinio sezono metu, o iškart po ar prieš jį, taip pat išleisite žymiai mažiau ir įvairioms keliautojams skirtoms pramogoms bei paslaugoms. Visgi ekspertas pridūrė, kad prieš keliaujant vertėtų atkreipti dėmesį, ar planuojamomis datomis vietovėje nevyks masiniai renginiai, tokie kaip pasaulinio lygio žvaigždės koncertas ar futbolo čempionatas. Tokių renginių metu keliautojams aktualios paslaugos būna net kelis kartus brangesnės, net jei renginys vyksta ir ne turistinio sezono metu.

REKLAMA

Maistas namie

Kelionės metu sutaupyti galite ir gamindami maistą patys.

„Visada verta pasilepinti unikaliais lankomos šalies virtuvės profesionalų ruoštais patiekalais, tačiau jei norite sutaupyti, pasirinkite nakvynės vietą su įrengta virtuvėle ir gaminkite maistą patys. Taip liks pinigų papildomoms pramogoms ar suvenyrams“, – sakė ekspertas.

E. Jurevičius pridūrė, kad gamindami maistą namuose gausite progą ir apsipirkti vietinėse maisto prekių parduotuvėse, o – priklausomai nuo jūsų lankomos šalies – jose taip pat galėsite įsigyti ir paskanauti įdomesnių dar neragautų vietinių produktų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nemokamos pramogos

Kitas E. Jurevičiaus patarimas keliaujantiems – pasidomėti nemokamomis vietinėmis pramogomis.

„Kiekvienas pasaulio miestas siūlo kokių nors nemokamų pramogų. Tai gali būti muziejai, tuo metu vykstantys festivaliai, koncertai, nemokamos ekskursijos. Pasyvesnėms pramogoms tinka parkai ar istorinės vietovės“, – vardijo E. Jurevičius.

Anot eksperto, tam tikras pramogas galite rasti pasidomėję jomis iš anksto įvairiuose keliautojų tinklaraščiuose, kelionių portaluose arba, jau nuvykę, vietiniame turizmo informacijos centre.

REKLAMA

Kasdienis biudžetas

Galiausiai, kaip ir kasdieniame gyvenime, taip ir kelionių metu, sutaupyti padės iš anksto suplanuotas biudžetas. Ekspertas pažymi, kad itin pravartu kelionėje nusimatyti dienos išlaidų limitą.

„Numatyti biudžetą kelionėje būtina ne tik tam, kad neišleistume per daug, tačiau ir tam, kad nebijotume išlaidauti, kai to reikia. Pavyzdžiui, labai gera praktika yra atidėti tam tikrą pinigų sumą impulsyvioms išlaidoms – dalykams, kurių labai norite, tačiau kuriems išleidę pinigus įprastai gailėtumėtės. Taip nejausite kaltės ir tiksliai žinosite, kiek galite sau leisti“, – komentavo E. Jurevičius.

Anot eksperto, keliaujant taupyti svarbu, tačiau svarbiausias kelionės tikslas – parsivežti kuo geresnius įspūdžius. Tad, pataria E. Jurevičius, nepamirškite mėgautis sutaupytais pinigais ir juos panaudoti tikslingai.

O jie čia pas mus streikuos...
O jie čia pas mus streikuos...
tokių svolačių kaip mūsų kabakų savininkai tai pasaulis kaži ar matęs.Eina jie velniop,tikrai žmonėes jau atbaidė,jie geriau nueis į parduotuvę,prisipirks ir pabaliavos namie.O tiem šikniam pakeliui parodys špygą.Tai jų atstovei Šiškauskienei irgi slėptis po lapais
Ispanijos siaurej: Dvi vyno taures su uzkandziais - 5EUR. Pusryciams du kavos puodeliai ir bandeles - 3,4 eur.
Cia lietuvoj uz tokia kaina nebent nuo grindu trupiniu pagrandyt duos.
Jokių mokesčių mažinimo
Jokių mokesčių mažinimo
tiems parazitams mokesčius laikinai sumažino,tai kainas nuo to laiko padvigubino,dabar vėl rėkia,žviegia.Nemokat normaliai šeimininkaut,žmonės neina,jūsų šūdo nevalgo ir kosminių pinigų nemoka,tai ir varykit per kaminą,tokie kaip jūs nereikalingi
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų