Penkiolikos valstybių, tarp jų ir Didžiosios Britanijos, Austrijos, JAV ir Japonijos diplomatai atvyko į Tibeto sostinę Lasą. Šiam vienos dienos vizitui, kurio metu bus renkami faktai apie įvykius Tibete, leidimą davė Kinija, praneša BBC.
JAV atstovai šį vizitą pavadino „žingsniu teisinga kryptimi“. Tačiau taip pat teigia, jog diplomatams turi būti suteikta galimybė aplankyti ne tik Tibeto sostinę Lasą, bet ir jos apylinkes.
Prieš diplomatų vizitą į Tibetą buvo leista įvažiuoti grupei Kinijos bei užsienio žurnalistų. Ketvirtadienį, kai reporteriams buvo rodomas vienas iš svarbiausių Tibeto objektų, Džokhango šventykla, apie 30 vienuolių surengė protesto akciją, šaukdami „Tibetas nėra laisvas“.
Naujienų agentūros Associated Press atstovas teigė, jog tai vienintelis netikėtumas griežtai Kinijos valdžios kontroliuoto vizito metu.
Taip pat pranešama, jog Slovėnijoje susitikę ES užsienio reikalų ministrai atmetė galimybę, jog dėl Tibeto įvykių gali būti boikotuojama Pekino olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija.
Tibete protesto akcijos prasidėjo prieš dvi savaites. Metodai, kuriuos Kinija taikė, siekdama numalšinti neramumus, sukėlė kritikos bangą visame pasaulyje.
Tremtyje veikianti Tibeto vyriausybė tvirtina, kad per susirėmimus su Kinijos pajėgomis žuvo apie 140 žmonių. Pekinas nesutinka su tokiais duomenimis, teigdamas jog per riaušes žuvo 19 žmonių.