• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas ketvirtadienį (01.23) priėmė Konstituciją pataisą, kuri liberalizuoja žemės rinką Lietuvoje. 47 Konstitucijos straipsnio pataisa numato užsienio juridiniams ir fiziniams asmenims suteikti teisę įsigyti Lietuvoje žemės ūkio paskirties žemę. Už pataisą balsavo 116, prieš - 4, susilaikė 4 parlamentarai.

REKLAMA
REKLAMA

"Įstatymas priimtas, darbas padarytas", - Seimo posėdyje parlamentarus pasveikino Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas socialdemokratas Česlovas Juršėnas.

REKLAMA

Tai buvo antrasis balsavimas dėl minėtosios pataisos. Įstatymai numato, kad dėl Konstitucijos pataisų turi būti balsuojama du kartus, o tarp šių balsavimų turi būti daroma ne mažesnė kaip trijų mėnesių pertrauka.

Pirmasis balsavimas dėl Konstitucijos 47 straipsnio pakeitimo Seime įvyko praėjusių metų pavasarį.

REKLAMA
REKLAMA

Konstitucijos pataisa laikoma Seimo priimta, jeigu per kiekvieną balsavimą už tai balsavo ne mažiau kaip du trečdaliai visų Seimo narių. Seime iš viso yra 141 narys.

Nepriimta Konstitucijos pataisa Seimui iš naujo svarstyti gali būti teikiama ne anksčiau kaip po metų.

Liberalizuoti žemės rinką Lietuva įsipareigojo derybose su Europos Sąjunga. 2001 metais baigdama derybas dėl Laisvo kapitalo judėjimo skyriaus Lietuva neprašė pereinamojo laikotarpio ir įsipareigojo panaikinti žemės pardavimo užsieniečiams ribojimus nuo narystės ES datos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau vėliau nesant pakankamo politinių partijų sutarimo, siekiant priimti Konstitucijos pataisas, reglamentuojančias žemės pardavimą, Lietuva pernai vasarą pakeitė savo derybinę poziciją ir paprašė ES 7 metų pereinamojo laikotarpio.

ES sutiko, kad Lietuva 7 metus ribos žemės ir miškų ūkio paskirties žemės pardavimą užsienio fiziniams ir juridiniams asmenims. Pereinamasis laikotarpis nebus taikomas ES šalių ūkininkams, kurie gali įrodyti, kad ne mažiau kaip 3 metus gyvena ir ūkininkauja Lietuvoje.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų