Naujame Šiaurės vakarų universiteto Medicinos mokyklos atliktame tyrime teigiama, kad naktį esant bent menkiausiam aplinkos apšvietimui, gali būti pakenkta širdies ir kraujagyslių funkcijai.
Kodėl svarbu miegoti tamsoje?
Miego medicinos skyriaus vedėja Phyllis Zee ir jos komanda ištyrė šviesos vaidmenį 63–84 metų amžiaus sveikų suaugusiųjų miegui.
Tyrimo duomenimis, naktį miegant prie silpnos šviesos, pavyzdžiui, prie televizoriaus su išjungtais garsais, miego metu padidėja cukraus kiekis kraujyje ir širdies susitraukimų dažnis.
Tyrimas atskleidė, kad bet kurios šviesos poveikis miego laikotarpiu buvo „susijęs su didesniu diabeto, nutukimo ir hipertenzijos paplitimu“ tiek vyresnio amžiaus vyrams, tiek moterims, rašoma thesun.co.uk.
Zee ir jos komanda sakė, kad juos nustebino tai, jog mažiau nei pusė tyrime dalyvavusių vyrų ir moterų nuolat miegojo tamsoje bent penkias valandas kasdien.
„Daugiau nei 53 proc. apytikriai 53 proc. kambarių naktį buvo šiek tiek apšviesti. Žmonės turėtų stengtis vengti arba iki minimumo sumažinti šviesos kiekį, kurį jie patiria miego metu“, – patarė ji.
Specialistai pataria žmonėms lovas statyti atokiau nuo langų arba naudoti šviesą blokuojančias langų uždangas.
Žmonėms rekomenduojama vengti krauti nešiojamuosius kompiuterius ir mobiliuosius telefonus miegamajame, nes šviesa gali sutrikdyti miegą.