• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vis daugiau Didžiosios Britanijos gyventojų, įskaitant nemažai lietuvių, keliaujant pasigražinti į Turkiją, žmonės perspėjami dėl su užsienyje atliekamų grožio procedūrų ir operacijų keliamos rizikos.

Vis daugiau Didžiosios Britanijos gyventojų, įskaitant nemažai lietuvių, keliaujant pasigražinti į Turkiją, žmonės perspėjami dėl su užsienyje atliekamų grožio procedūrų ir operacijų keliamos rizikos.

REKLAMA

Vienos moters, kuri mirė Turkijoje per sėdmenų didinimo operaciją, šeima pagyrė JK koronerį už tai, kad jis įsipareigojo paprašyti vyriausybės oficialiai įspėti žmones apie užsienyje atliekamas kosmetines procedūras.

31 metų Melissa Kerr iš Gorlestono, Norfolko grafystėje, mirė privačioje ligoninėje Stambule 2019 m. Norfolko koronerė Jacqueline Lake sako, kad dėl šio atvejo parengs „būsimų mirčių prevencijos“ ataskaitą. Ir mirusios moters dvynė sesuo „labai džiaugiasi“, jog bus parengta tokia ataskaita.

Antradienį JK baigėsi M. Kerr mirties aplinkybių tyrimas, kuriame kaip liudytojas ekspertas dalyvavo plastikos chirurgas Simonas Withey. Jo teigimu, mirtingumas per braziliško sėdmenų pakėlimo (BBL) operacija yra aukštas ir sudaro daugiau nei vieną atvejį iš 4000 procedūrų.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak eksperto, jei prieš finansiškai įsipareigodama atlikti šią procedūrą M. Kerr būtų tinkamai paaiškinta procedūros rizika, ji „greičiausiai“ nebūtų jos atlikusi.

REKLAMA

Norofolko koronerė konstatavo, kad M. Kerr nebuvo suteikta pakankamai informacijos, kad ji galėtų priimti saugų sprendimą. Jos teigimu, „pavojus piliečiams, kurie ir toliau keliauja į užsienį dėl tokių procedūrų, išlieka..., ir aš manau, kad ateityje mirčių galima išvengti geriau informuojant“.

„Mirtingumas, susijęs su operacijomis Turkijoje, kelia nerimą, ypač mirtingumas, susijęs su riebalų persodinimu į sėdmenis, – sakė mirusios moters sesuo. – Į šiuos skaičius net neįtraukti pacientai, kurie išgyveno, bet patyrė sunkių komplikacijų, pakeitusių jų gyvenimą, ir tie, kurie buvo visam laikui suluošinti.“

REKLAMA
REKLAMA

„Pacientai nėra išsamiai informuojami apie operacijos riziką ir su ja susijusį mirtingumą, chirurgai pacientus apžiūri tik likus kelioms valandoms iki operacijos ir nepakankamai įvertina jų sveikatos būklę. Chirurgai taiko pasenusius ir rizikingus metodus, dėl kurių pacientams kyla didelis pavojus. Tai negali tęstis, turime veikti dabar, kad ateityje išvengtume pavojaus gyvybei“, – sakė ji.

M. Kerr šeima tikisi, kad žmonės vengs „kosmetinio turizmo“.

„Meldžiamės, kad vyriausybė imtųsi tinkamų veiksmų ir įgyvendintų pokyčių, kad dar viena nekalta siela nebūtų prarasta dėl kosmetinio turizmo. Tikimės, kad žmonės dukart pagalvos, ar keliauti į Turkiją operuotis. Meldžiamės, kad dar vienai šeimai netektų patirti tokio didžiulio skausmo, kokį patiriame mes“, – sakė mirusios moters artimieji.

šiaip uždrausčiau tokias operacijas, jeigu žmogus nori didinti sėdmenis, iš pradžių reikėtų tikrinti galvą..
Kokia dar grožio operacija kai tau 30...
Kam ta uzpakali didinti?! Kazkoks iskreipto grozio suvokimas plinta.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų