Rusijos Šiaurės laivyno grupę sudaro lėktuvnešis „Admiral Kuznecov“, branduolines raketas galintis paleisti kreiseris „Piotr Velikij“, palydintys „Severomorsk“ ir „Viceadmiral Kulakov“ laivai, kiti aprūpinimo laivai. Manoma, kad laivų grupę lydėjo vienas ar keli povandeniniai laivai.
Rusijos gynybos ministerija skelbia, kad spalio 15-ąją išplaukę laivai skirti sustiprinti Sirijoje dislokuotą karinę grupę. Kariniais laivai bus dislokuoti rytinėje Viduržemio jūros pusėje, šalia Sirijos krantų.
Britai sureagavo į nuo pat Šaltojo karo laikų neregėtą Rusijos karinės flotilės judėjimą – rusus seka Didžiosios Britanijos karališkasis laivynas.
Pasak Didžiosios Britanijos karinio laivyno atstovų, jie stebi „kiekvieną rusų laivų žingsnį“. Taip pat pažymima, kad rusų laivus seks NATO karinės oro pajėgos.
Tikslas – perspėjimas Vakarams
Anot leidinio BBC, „Admiral Kuznecov“ – vienintelis Rusijos karinio laivyno lėktuvnešis, galintis perkelti vienu metu daugiau nei 40 lėktuvų. Kreiserio ginkluotę taip pat sudaro priešlaivinių raketų sistema „Granit“.
Pasak leidinio, Rusija į Viduržemio jūrą karinių laivų flotilę išsiuntė ne tik siekiant sustiprinti savo karinę galią Sirijoje. „Jeigu tai būtų vienintelis tikslas, Maskvai būtų paprasčiau ten dislokuoti daugiau šturmo lėktuvų savo bazėje Latakijoje. Didelės flotilės perkėlimas Lamanšo sąsiauriu yra aiškus Rusijos signalas Vakarams: tai, ką galite padaryti jūs, galime ir mes – netgi geriau“.
Europos Sąjunga vieningai pasmerkė Sirijos režimo ir jo sąjungininkių puolimą Alepe, kuomet žuvo daug civilių. ES susitikimuose nuolat užsimenama apie galimybes įvesti papildomas sankcijas Kremliui.