Antradienio vakarą NBA įrašė naują puslapį savo istorijoje, kai LeBronas Jamesas ir jo vyriausias sūnus Bronny Jamesas pirmą kartą kartu pasirodė oficialiose NBA rungtynėse. Tai pirmas toks atvejis per 79 metus, kai tėvas ir sūnus dalyvauja tame pačiame reguliaraus sezono susitikime.

2024–2025 metų sezono atidarymo rungtynėse, kuriose Los Andželo „Lakers“ 110:103 įveikė Minesotos „Timberwolves“, ypatinga akimirka įvyko likus 4 minutėms iki antrojo kėlinio pabaigos. Tiek LeBronas, tiek Bronny pakilo nuo suolo ir kartu išėjo į aikštę.

Tuo metu „Lakers“ pirmavo 51:35, o LeBronas jau buvo pelnęs 6 taškus ir atkovojęs 3 kamuolius. Tėvas ir sūnus nusivilko apšilimo marškinėlius ir pasiruošė įžengti į aikštę, p jų bendra atkarpa truko 2 minutes ir 31 sekundę.

Bronny pirmąjį metimą blokavo „Timberwolves“ žvaigždė Rudy Gobertas, o vėliau, gavęs perdavimą iš LeBrono, Bronny dar kartą nepataikė likus maždaug 1 minutei ir 40 sekundžių iki pertraukos. Bronny taip pat Anthony Edwardsą ir privertė jį pramesti kitame „Lakers“ gynybos epizode.

Per šį trumpą laiką visų laikų NBA rezultatyviausias žaidėjas LeBronas atliko galingą dėjimą priešais arenoje sėdėjusius Keną Griffey vyresnįjį ir jaunesnįjį, dar vieną žinomą tėvo ir sūnaus duetą sporte.

„Tu pasiruošęs?“, – sėdėdamas ant suolo prieš išbėgant į aikštę LeBronas paklausė Bronny.

„Matai intensyvumą? Žaisk laisvai, nesijaudink dėl klaidų, tiesiog kovok“, – pridūrė jis.

Kai Bronny buvo pakeistas likus 1:29 iki kėlinio pabaigos, Los Andželo pranešėjas Lawrence'as Tanteris atkreipė dėmesį į tai, ką ką tik matė susirinkusi minia, paskelbdamas, kad ji „buvo istorinio įvykio liudininkė“.

„Tai išties ypatinga, tiesiog bėgti iš tunelio žinant, kad jis vilkės uniformą, bėgti iš tunelio kartu su juo, matyti jį besiruošiantį ir žaidžiantį su mano komandos draugais. Tai jau 22-as kartas, kai dalyvauju sezono atidarymo rungtynėse, tad nežinau, kiek dar tokių galimybių turėsiu. Šios akimirkos man labai brangios“, – anksčiau tą dieną sakė LeBronas.

Nors istorinis momentas priklausė Jamesų šeimai, rungtynių žvaigždė buvo Anthony Davisas, per 37 minutes pelnęs 36 taškus ir atkovojęs 16 kamuolių. A.Edwardsas „Timberwolves“ gretose surinko 27 taškus, pataikęs penkis tritaškius. LeBronas rungtynes baigė su 16 taškų, 5 atkovotais kamuoliais ir 4 rezultatyviais perdavimais. Bronny sužaidė tik 2 min. 31 sek. ir liko be taškų.

LeBrono ir Bronny bendras išėjimas į aikštelę tapo istoriniu NBA momentu, nes tai buvo pirmas kartas, kai tėvas ir sūnus kartu žaidė rungtynėse. Toks įvykis pasitaikė vos ketvirtą kartą šiuolaikinėje profesionalioje Amerikos sporto istorijoje. Prieš Jamesus tokiais pasiekimais galėjo didžiuotis NHL žaidę Gordie Howas ir jo sūnūs Markas bei Martinas, taip pat Timas Rainesas su savo sūnumi bei Griffey šeima.

Visa likusi Jamesų šeima – žmona ir mama Savannah, sūnus ir brolis Bryce'as bei dukra ir sesuo Zhuri – rungtynes stebėjo sėdėdami netoli „Lakers“ suolelio.

Kaip paminėjo LeBronas, tai jau 22-asis jo sezonas NBA, ir jis šiuo pasiekimu susilygino su Vince'u Carteriu kaip daugiausiai sezonų lygoje sužaidęs žaidėjas. Būdamas 39-erių, LeBronas per savo karjerą laimėjo keturis NBA čempionatus, buvo keturis kartus išrinktas lygos MVP, 20 kartų dalyvavo „All-Star“ rungtynėse ir neseniai su JAV rinktine iškovojo trečiąjį olimpinį aukso medalį Paryžiuje.

LeBrono prisiminimai apie sūnaus kelią

20-metis Bronny dar mokėsi aštuntoje klasėje, kai jo tėvas prisijungė prie „Lakers“, o šeima persikėlė gyventi į Los Andželą. Po širdies operacijos, kurią jis patyrė 2023 metų vasarą, Bronny vėl pradėjo rungtyniauti universiteto USC komandoje. Nors universitete jis dažniausiai atliko atsarginio žaidėjo vaidmenį, „Lakers“ pasiryžo jį pasirinkti naujokų biržoje ir pasirašė su juo ketverių metų 7,9 milijono JAV dolerių kontraktą – retas atvejis žaidėjui, pasirinktam tokioje žemoje vietoje.

„Kai jis buvo pašauktas, mes turėjome akimirką, kai visa šeima susirinko Niujorke. Tai buvo ypatingas momentas, nes ne taip seniai įvyko tas sveikatos įvykis. Ir kad jis galės užlipti ant NBA parketo, nesvarbu, ar tai bus šiandien ar vėliau, tai bus dar viena ypatinga akimirka, žinant, kokią sunkią kelionę jis perėjo“, – prisiminė LeBronas.

LeBronas taip pat atskleidė, kad Bronny pirmieji žodžiai po širdies operacijos buvo apie krepšinį.

„Vienas iš pirmųjų dalykų, kurių jis paklausė gydytojų po operacijos: „Kada galėsiu vėl žaisti?“ Ne apie tai, kiek laiko reikės širdžiai gyti, ar kiek laiko buvau operuojamas. Jis tik klausė: „Kada galėsiu vėl žaisti?“, – pasakojo L. Jamesas.

Nors Bronny debiutas nebuvo toks sėkmingas kaip tėvo – LeBrono pirmose rungtynėse 2003 metų spalio 29 dieną, kai jis pelnė 25 taškus ir atliko šešis rezultatyvius perdavimus Klivlando „Cavaliers“ komandoje – Bronny turi daug laiko įrodyti savo vertę. Tikėtina, kad sezono eigoje Bronny žais tiek NBA, tiek G lygos rungtynėse.

LeBronas pripažino, kad kaip tėvas jis atidžiai stebės sūnaus progresą, bet labiausiai jam rūpi Bronny laimė.

„Aš nesijaudinsiu dėl jo tobulėjimo, nes žinau, kaip sunkiai jis dirba, ir žinau, iš kokio molio jis drėbtas. Svarbiausia, kad jis būtų laimingas, darydamas tai, ką mėgsta ir atlikdamas savo darbą geriausiai. Bet dar svarbiau, kaip jis elgiasi už aikštelės ribų, kaip jis auga kaip asmenybė ir jaunas vyras, kurį stebi daugelis kitų žmonių jo amžiaus grupėje. Krepšinis savaime susitvarkys, aš dėl to nesijaudinu“, – sakė LeBronas.