Ekspertai pažymi, kai padažnėja naudojimasis paštomatais, padaugėja internetinių užsakymų, pasitaiko ir vagysčių incidentų, viena mergina pasakojo, ką jai teko patirti.
Primena deficitinį laikotarpį, eilės tęsis iki Kalėdų
Pasak skaitytojo Vaido, jam didžiulės eilės prie paštomatų ir ši situacija pasirodė panaši į tai, kai žmonės, deficito laikotarpiu, stovėdavo eilėse tam, kad gautų bananų. Jam nėra tekę to patirti.
„Man pirmas kartas, nors sako, jog jau kelis metus taip. Pakalbėjau su kurjeriais, tai sakė, kad iki Kalėdų, tikėtina, bus taip su visom pristatymo kompanijom“, – savo patirtimi dalinosi vyras.
Vyras pastebėjo, kad atidavimo tvarka chaotiška.
„Atstovėjus eilę reikia pasakyti nurodyto maišo raidę (A, B, C ir t.t.), o tada vardą pavardę - kaip senais laikais arba poliklinikoje ir tada po maišus ir dėžes kapstosi, ieško. Procedūros nepaskubinsi, nes dar reikia kodukus suvest, pasirašyt. ID neprašo, tai teoriškai Kazlauskai ir Jonaičiai gali ir ne savo siuntas pasiimti.
Užsisakei, pvz., kavamalę, o gauni erotinę tinklinę kojinę ar panašiai“, – teigė vilnietis.
Vilnietis sako, kad Lietuvoje šiuo metu yra tiesiog daug siuntų, per mažai paštomatų: „Prieš keliolika metų kokių būtum pasakęs, kad man siuntą į paštomatą, tai būtų įtariai/kreivai pažiūrėję, nes kas siunčia į PO box“, – papasakojo Vaidas.
Vagystės iš paštomatų
Liudininkė tv3.lt portalui pasakojo, kaip praeitais metais, gruodžio mėnesį, ji nesulaukė visų daiktų iš paštomato, kuriuos atsiuntė jos mama. Mergina įtaria, kad daiktai negalėjo paprastai pasimesti, o kažkas juos pavogė.
„Tiesiog, žinojau, kad per paštomatą gausiu batus, megztinį lygtais ir kepurę. Apskritai, man persiuntė drabužius kaip dalį kalėdinės dovanos, ir kaip dalį drabužių, kurių man labai prireikė turėti ir atsigabenti iš namų.
Ir tikrai mama įdėjo šitus daiktus man, nu bet tiesa tokia, kad gavau tik megztinį ir kepurę. Iš tikro, labai susinervavau, bet į kažkur rimčiau nesikreipiau“, – kalbėjo ji.
Kaip mergina įvardija, čia nebuvo paštomato įmonės kaltė, nepaisant to, savo pilnos siuntos taip galiausiai ji ir negavo.
„Tada parašiau į „support‘ą“ dėl pasimetusios siuntos, kaip suprantu, jie čia kalti nebuvo, bet niekuo padėti irgi negalėjo.
Tai kai nieko neišsiaiškinau konkrečiai, nu tai buvo labai pikta, bet ką jau padarysi, ne pasaulio pabaiga tie batai“, – teigė liudininkė.
„Omniva” Komunikacijos ir tvarumo vadovė Raimonda Strazdauskaitė-Žarnauskė dalinosi, kad tokių žiaurių vagystės atvejų nepasitaiko dažnai.
„Tokių brutualių vagysčių, kai jėga išlaužiamas paštomatas ir pasisavinama siunta, per keletą metų užfiksuotas tik vienas atvejis. Kadangi paštomatus filmuojame, medžiaga buvo perduota policijai ir vagis nuteistas. Tikimės, kad Jūsų publikacija nepaskatins kitų ilgapirščių“, – kalbėjo ji.
Į ką atkreipti dėmesį siunčiant siuntas
R. Strazdauskaitė-Žarnauskė atkreipė dėmesį, kaip žmonėms išlikti budriems ir užtikrintiems, kad siuntos saugiai ir sklandžiai atkeliautų.
„Tam, kad klientų siuntos būtų apsaugotos, kviečiame ir pačius klientus artėjančiu šventiniu periodu būti atidžius. Pavyzdžiui, pasitaiko atvejų, kai įdėjus į paštomatą siuntą išsiųsti per išsiblaškymą ne iki galo ar apskritai pamirštama uždaryti skyrelio dureles.
Tam, kad nekiltų niekam noras paimti tokios siuntos, kviečiame įsitikinti, kad durelės tvirtai uždarytos. Kalbant apie atidumą, kviečiame taip pat visada įsitikinti, ar visos siuntos pasiimtos. Kartais tam pačiam adresatui skirtos siuntos sudedamos į vieną skyrelį, tad verta patikrinti, ar neliko kokia siunta skyrelio viduje“, – taip įvardijo R. Strazdauskaitė-Žarnauskė.
Anot Vilniaus apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vedėjos Julijos Samorokovskajos, specifinių pranešimų apie paštomatų vagystes nėra gaunama.
„Peržiūrėjus Policijos registruojamų įvykių registrą tokių pranešimų nerandama, perklausius Policijos komisariato pareigūnų, tie taip pat nurodė, kad tokių tendencijų (vagysčių iš paštomatų) nepastebima“, – patvirtino J. Samorokovskaja.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Visi griebia ,tempia ,perka del aplinkinių .
O jums niekas nesakė ,kad tiems aplinkiniams nusisikti ant viso to dirbtinio "ivaizdžio"