Vieni sveikai maitinasi ir sportuoja, o kiti griebiasi kraštutinumų. Deja, bet anoreksija bei bulimija vis dar pasiveja jaunas merginas.
Visa tai – valgymo sutrikimai, apie kuriuos ir kalbamės tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“.
Pašnekovės teigimu, su valgymo sutrikimais susiduria dažnas iš mūsų, kai siekiama turėti tobulą kūno bet kokiomis sąlygomis.
Užduokite sau šiuos klausimus
Vis tik ji pabrėžia, kad valgymo sutrikimai – tai psichikos sutrikimai, kuriuos gydyti pasitelkiami psichiatrai ir psichologai.
Tokį sutrikimą turintis žmogus perdėtai rūpinasi savo svoriu, trokšta pasiekti išsvajotą tam tikrą kilogramų ribą, o jeigu viršija suvalgytą porciją ar sveria ne tiek, kiek norėtųsi, tai vadina katastrofa.
Pasak pašnekovės, žmogus ir pats gali pasitikrinti, ar serga valgymo sutrikimu.
„Užduokite sau kelis klausimus, apgalvokite, kaip elgiatės. Pavyzdžiui, ar suvalgius picą jaučiate kaltės jausmą? Ar kitą dieną nieko nevalgote, skaičiuojate kalorijas ir bandoyte jas išdeginti? Tai jau sutrikusio valgymo požymis. Jei žmogus neleidžia sau suvalgyti torto per gimtadienį, tai jau ženklas, kad jums yra valgymo sutrikimai.
Užduokite ir dar vieną klausimą sau: ar atsisakote su draugais eiti į miestą, nes ten bus užkandžių ir alkoholio? Jei taip, tikėtina, kad reikėtų kreiptis į medikus ir neatidėlioti šio sutrikimo gydymo.“
Apie tai, kaip atpažinti valgymo sutrikimus ir kokią žalą Lietuvos garsenybės daro besiformuojantiems paaugliams, kviečiame žiūrėti naujausioje „Sveikatos DNR“.
Apie ką kalbėjomės:
00:00 temos ir pašnekovės pristatymas
01:00 kas yra valgymo sutrikimas
03:00 sutrikęs valgymas ir valgymo sutrikimai
06:00 kaip elgtis šeimos nariams
08:15 prisipažinimas apie valgymo sutrikimus
11:00 pasakė, kur kreiptis turint sutrikimus
13:30 valgymo sutrikimų gydymas
15:10 valgymo sutrikimai – viso gyvenimo liga
19:00 sukritikavo Lietuvos garsenybes
23:00 anoreksija ir bulimija
26:00 savižala ir savižudybės
30:00 šeimos psichologijos nauda
35:30 antra laidos dalis
37:00 alergija maistui