Disidentų organizacijos „Uzdem Fund Suisse“ gruodžio 23 dieną nariai įžengė į negyvenamą, tačiau dar neiškraustytą prabangų namą, kuriame gyveno anksčiau itin įtakinga buvusi Gulnara Karimova.
Iš ten jie tiesiogiai transliavo vaizdus per interneto pokalbių programą „Skype“ ir aprašinėjo, ką mato, žinutėse socialiniame tinkle „Twitter“, rašo Šveicarijos savaitraštis „Le Matin de Dimanche“.
Tarp daiktų, nufilmuotų viloje prieš Ženevos ežero, kurią G.Karimova įsigijo 2009 metais už 18 mln. Šveicarijos frankų (apie 50,5 mln. litų), buvo meno kūrinių, aukso ir sidabro taurių, juvelyrinių dirbinių ir XVIII amžiaus brangakmeniais inkrustuotas Koranas.
„Uzdem Fund Suisse“ vadovas Safaras Bekžonas – 53 metų uzbekas, gyvenantis Šveicarijoje pastaruosius 15 metų, – apsilankymą tame prabangiame name prilygino „apsilankymui muziejuje be bilieto“.
Kaip rašo „Le Matin de Dimanche“, ta organizacija tvirtina, kad puolusi Uzbekistano „pirmoji dukra“ yra „konfiskavusi“ daug daiktų iš nacionalinio muziejaus Taškente.
Gulnara, ilgą laiką sugebėjusi derinti veiklą politikoje su popmuzikos žvaigždės, mados dizainerės ir labdaros fondų vadovės karjera, taip pat buvo laikoma galima įpėdine savo 75 metų tėvui, patyrė įspūdingą nuopuolį valdžioje per kelis pastaruosius mėnesius.
Spalį pareigūnai uždarė jos žiniasklaidos imperiją, o daugiau nei 12 parduotuvių, veikiausiai priklausiusių Gulnarai arba jos verslo partneriams ir pardavinėjusių Taškente vakarietiškus drabužius, taip pat buvo uždarytos dėl įtariamo mokesčių vengimo bei kitų pažeidimų.
Tas smūgis buvo suduotas po to, kai G.Karimova, dirbusi savo šalies ambasadore prieš Jungtinių Tautų (JT) Ženevoje, liepą buvo pašalinta iš posto ir neteko diplomatinės neliečiamybės.
Gulnara jau ne vienerius metus buvo kaltinama mokesčių plovimu Europoje, dėl kurio Prancūzija pradėjo tyrimą. Ji išvyko iš Šveicarijos tuojau po to, kai neteko diplomatės statuso, sakoma sekmadienį paskelbtame pranešime.
Jos name disidentų padarytose nuotraukose, kurias paskelbė „Le Matin de Dimanche“, matomi palikti juvelyriniai dirbiniai, meno kūriniai, paveikslai ir drabužiai, taip pat po grindimis įrengtas tuščias seifas, plastikine plėvele apdengti baldai, o garaže – tebestovintys prabangūs automobiliai „Bentley“ ir „Mercedes SLK“.
S.Bekžonas neatskleidė, kaip jis ir kiti disidentai gavo Gulnaros namų raktus, tačiau sakė, kad kelis jos biuro darbuotojai prisidėjo prie disidentų, nurodoma pranešime.
Taip pat tikėtina, kad disidentams padėjo vienos Uzbekistano saugumo tarnybos vadovas Rustemas Inojatovas, kaip manoma, vadovaujantis prieš prezidento dukrą nukreiptai kampanijai jos tėvynėje, arba Gulnaros jaunesnė sesuo Lola Karimova-Tiliajeva, turinti netoliese namą ir nutraukusi visus ryšius su vyresnėle.
Ženevos policija nurodė informavusi namo savininką, jog jie negali imtis veiksmų prieš įsibrovėlius, jeigu nebus pateiktas oficialus skundas.
Disidentai galiausiai buvo priversti pasitraukti, kai buvo iškviesti vienos privačios saugos bendrovės darbuotojai, rašo „Le Matin de Dimanche“.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.