Buvusi Sovietų Sąjungos respublika Uzbekija pasaulyje žinoma kaip didžiausia pasaulyje medvilnės gamintoja. Tačiau kol medvilnės pramonė Uzbekijos valdžiai neša turtus, protestuotojai kaltina valstybę vaikų išnaudojimu ir žmogaus teisių nepaisymu.
Vietoje mokyklos, vaikai Uzbekijoje yra siunčiami į laukus, kad rinktų medvilnę.
Tuo tarpu kitoje pasaulio pusėje Uzbekijos prezidento duktė Gulnara Karimova mėgaujasi fotoaparatų blykstėmis, kai pristato savo naująją mados kolekciją – pagamintą iš išnaudojamų vaikų rinktos medvilnės.
Forbes stebisi, kaip Karimova sugebėjo pasiekti tokių komercinių aukštumų. „Na, aš baigiau Harvardą, tai – labai gera mokykla“, – aiškina Karimova. „Ši mokykla duoda tau puikius įrankius.“
Tie „įrankiai“ yra uzbekų vaikai. Pradedami nuo septynių metų amžiaus jie dirba po 70 valandų per savaitę vietoje to, kad eitų į mokyklą.
Švietimas nėra vienintelis dalykas, ko jie netenka - jie neturi šildymo, tinkamų lovų, geriamo vandens.
„Motinos yra bejėgės. Kai kurios bandė užstoti savo vaikus ir juos apginti. Jas suėmė ir išvežė į medvilnės laukus. Jas priverčia dirbti visą dieną ir masiškai prievartauja“, – pasakoja žmogaus teisių gynimo organizacijos Centrinėje Azijoje atstovė N. Atajeva.
Medvilnės parduodama užsienyje. Pirkėjai – visiems žinomi. Tarp jų Levi's, H&M, Adidas ir daugelis kitų. Šios kompanijos praeitą mėnesį atsisakė pirkti Uzbekijos medvilnę, pareiškusios, kad boikotuoja Uzbekijos valdžią.
Tačiau Gulnara Karimova, kuri tuo pat metu yra dar ir Uzbekijos ambasadorė Jungtinėse Tautose, neigia kaltinimus.
Ji buvo pasipiktinusi, kai jos kolekcija buvo uždrausta Niujorko mados savaitės metu. Žmogaus teisų gynimo grupės plojo tokiam sprendimui, praneša RT.