Po posėdžio Laikinosios LRT veiklos tyrimo komisijos pirmininkas Arvydas Nekrošius žurnalistams teigė, kad posėdis buvo uždaras, nes iš STT tikėtasi daugiau. Tačiau nuspręsta, kad STT tyrimą dėl LRT veiklos tęs, ypač atkreipiant dėmesį į programų turinio pirkimą.
„Pirmiausia STT išsakė savo nuomonę, savo požiūrį, kokie dalykai nelabai geri. Akcentavo, kad daugelį metų nebuvo jokios priežiūrinės institucijos. Akcentavo dėmesį dėl tam tikrų veiksmų ir dabar Kultūros ministerijoje yra paruoštas įstatymų projektas, kuris pagerintų tą situaciją. (...) Iš principo tai LRT buvo lengvas chaosas“, – sako A. Nekrošius.
STT išvadose buvo nustatyta, kad ne visiems LRT pirkimams buvo taikomas Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymas. Visuomeninio transliuotojo programų pirkimai vykdomi pagal atskirą 2003 metas priimtą Vyriausybės nutarimą.
„Dėl transliuotojui nustatytos išimties tam tikrų rūšių pirkimams gali egzistuoti didesnė korupcijos pasireiškimo tikimybė, nes ši sritis yra mažiau kontroliuojama, nustatytos lankstesnės procedūros ir pan.“, – buvo rašoma išvadose apie programų pirkimus.
A. Nekrošiaus teigimu, kol kas STT neturi vertinimo, kad LRT būtų išnaudojusi savo naudai lengvesnį programų pirkimą, tačiau laikinoji tyrimo komisija perduos daugiau medžiagos STT ir po kelių savaičių turėtų būti pateikta daugiau išvadų. Pasak A. Nekrošiaus, kol kas apie ikiteisminį tyrimą kalbos nėra.
Jis pridėjo, kad taip pat kol kas dar gautas ir neišsamus vertinimas dėl nepotizmo. Nustatytas nedidelis procentas nepotizmo apraiškų vertinant giminystės ryšius LRT – 10 proc., tačiau neįvertintas draugų ratas.
STT vasarį paskelbtoje antikorupcinio vertinimo išvadoje siūloma skirti didesnį dėmesį LRT vykdomų pirkimų iniciatorių ir komisijų narių nešališkumui, taikyti konkurencingesnes procedūras atrenkant paslaugų teikėjus, daugiau viešumo visuose pirkimų etapuose, užtikrinti pirkimų kontrolę.