Praėjusiais metais dėl Šiaulių dėl policijos pareigūnų įžeidimo buvo pradėta 18 ikiteisminių tyrimų. Dalis jų siejosi su kitais asmenų padarytais nusikaltimais, kiti - vien tik dėl šios nusikalstamos veikos.
Už policininko įžeidimą gresia baudos ir nelaisvė - tai būtina žinoti visiems, kas pykstasi su įstatymu, sako Šiaulių miesto vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.
Žmogui tenka dviguba atsakomybė: ir už padarytą teisės pažeidimą, ir už valstybės tarnautojo įžeidimą. Gyventojai kartais labai skaudžiai save nubaudžia, neatsakingai paleidę žodžių tiradą valstybės tarnautojo funkcijas atliekančiam asmeniui.
Įstatymas gina valstybės tarnautojo garbę, ir Baudžiamasis kodeksas už jo įžeidimą numato baudžiamąją atsakomybę - baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.
Pernai lapkričio 27 dieną dėl policijos pareigūno įžeidimo teismo nuosprendžio išklausė 36 metų šiaulietis Anatolijus Radionovas.
Kužiuose gyvenantis vyras, būdamas neblaivus, vieną spalio dieną išsikvietė taksi ir panoro važiuoti į Šiaulius. Atvažiavus prie Rasos gatvės namo, skaitiklis rodė, kad klientas turi sumokėti 80 litų. Tačiau pinigų užsimokėti už paslaugą vyras neturėjo.
Tada taksistas šiaulietį perdavė policijai. Atvežtas į Šiaulių miesto 2-ąjį policijos komisariatą ir uždarytas į laikinojo sulaikymo patalpas A.Radionovas elgėsi įžūliai, daužė grotas ir pačiais nešvankiausiais žodžiais išplūdo Operatyvaus valdymo grupės postinį.
Dėl pareigas einančio valstybės tarnautojo įžeidimo buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Šią baudžiamąją bylą išnagrinėjęs teismas skyrė A.Radionovui 650 litų baudą.
41 metų šiauliečiui Arūnui Skalandžiui už analogišką nusikaltimą teismas skyrė didesnę, 910 litų baudą. Vyras, būdamas neblaivus, persekiojo jaunuolį, kuris, pripuolęs prie policijos automobilio, paprašė pagalbos.
Pareigūnai sulaikė jaunuolio užpuoliką, jį nuvežė į policijos komisariatą, kuriame A.Skalandis elgėsi agresyviai ir užgauliojo pareigas einančius darbuotojus. Jo skandalingą elgesį užfiksavo čia esanti vaizdo kamera. Šie vaizdai buvo pateikti teismui.
Policininkai sako, kad agresyvios būna ir neblaivios moterys.
Tuo įsitikino Patrulių rinktinės pareigūnai, praėjusių metų birželio 6 dieną iškviesti į Tilžės gatvės 52-uoju numeriu pažymėtą namą. Čia vykusių išgertuvių metu tarp dviejų vyrų kilo konfliktas, per kurį peiliu į petį buvo sužalotas D.S.
Tai, anot kompanijoje buvusios Viktorijos Apočkinaitės, padarė jos sugyventinis. 23 metų moteris pati iškvietė pareigūnus, tačiau, kai šie, uždėję antrankius, norėjo sugyventinį išsivesti, puolė jį ginti, plūsdama ir stumdydama patrulius.
Kadangi V.Apočkinaitė nusikaltimą padarė, neatlikusi ankstesniu nuosprendžiu už plėšimą atliktos bausmės, tai bausmė dėl pareigūno įžeidimo buvo subendrinta su bausme už anksčiau padarytą nusikaltimą ir jai paskirti trys mėnesiai ir 15 dienų laisvės atėmimo.
32 metų Natalija Jakovleva, atvežta neblaivi į policijos komisariatą, ne tik necenzūriniais žodžiais įžeidinėjo Operatyvaus valdymo grupės postinį, tačiau jį dar ir apspjovė. Kadangi moteris teisme dėl savo elgesio nuoširdžiai gailėjosi, atsiprašė pareigūno, jai teismas skyrė švelniausią bausmę - 390 litų baudą. N.Jakovleva teigė, kad blaivi niekada būtų taip nepasielgusi.
„Alkoholis labai dažnai įvelia žmones į nemalonias situacijas. Jis atpalaiduoja žmogaus mintis ir liežuvį, kuris dėl neatsargiai pasakytų žodžių tampa jo paties priešu“, - sako Šiaulių policininkai.