Šiaulių AVMI, vykdydama projektą „Vaisių ir daržovių prekyba“, dar pernai tikrino Akmenės rajone registruotą, Šiauliuose veikiančią bendrovę „Barbacaną“ ir aptiko penkias nelegaliai česnakus valiusias moteris. Su jomis nebuvo sudarytos darbo sutartys, nors realiai buvo aptartos darbo sąlygos – darbo pobūdis, funkcijos, tvarka, vieta, laikas, atlyginimas. Ir nors apie minėtas darbuotojas bendrovės vadovas Prudencio Pumar Lopez nepateikė duomenų Sodrai, nesudarė su jomis rašytinių darbo sutarčių, leido toms moterims dirbti. Nelegaliai. Už tai Šiaulių apylinkės teismas šių metų pradžioje skyrė administracinę nuobaudą – po 1 tūkst. litų už kiekvienos darbuotojos nelegalų įdarbinimą. Lengvinančia aplinkybe teismas pripažino tai, kad darbdavys savo pažeidimo neneigė ir dėl jo gailėjosi. Taip pat buvo atsižvelgta, kad Prudencio Pumar Lopez yra užsienietis, kurio bendrovė veikia Lietuvoje, todėl jis pagrįstai galėjo nežinoti darbo santykius reglamentuojančių teisės aktų.
„Darbdavys tuomet teismo prašė skirti mažesnę baudą, kad „nereikėtų sekančią dieną jos sumokėti“. Jam buvo leista 5 tūkst. litų baudą sumokėti per penkis mėnesius. Bendrovės vadovas neskundė teismo nutarimo ir jo... nevykdė. Šiuo metu antstoliui perduotas baudos išieškojimas“, - sako Šiaulių AVMI Kontrolės departamento direktorė Zonė Lapienė, primindama, kad mokesčių administratorius prekybos gėlėmis, vaisiais ir daržovėmis sektorių vertina kaip turintį pakankamai aukštą riziką, susijusią su galimu pajamų neapskaitymu. Iš čia ir pinigai, kuriais atsiskaitoma su nelegalais už jų atliktą darbą. Minėtai UAB „Barbacanai“ mokesčių administratorius davė nurodymą atsiskaityti negrynaisiais pinigais.
Šiaulių AVMI, vykdydama Mokesčių administravimo įstatymo nuostatas, įsigaliojusias nuo šių metų sausio 1-osios, už padarytus įvairius pažeidimus jau 17 mokesčių mokėtojų yra davusi nurodymus atsiskaityti negrynaisiais pinigais.
Šiaulių AVMI primena, kad gyventojai apie nelegalų darbą, pastebėtus kitus mokestinius pažeidimus gali pranešti paskambinę VMI pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudodami išmaniųjų telefonų programėle „Pranešk“, užpildę anketą interneto svetainėje www.vmi.lt arba apsilankę Mokesčių inspekcijoje.