• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Už nužudymą „dėl garbės“ - vos 3 metai kalėjime

Jordanijos karalienė Ranija susirūpino, kad šioje šalyje daugėja nužudymų „dėl garbės“. Karalienei nerimą kelia ir tai, kad dėl įsivaizduojamos garbės žmonės jau žudomi net Europos šalyse, kur žmogaus teisės yra pakankamai gerai ginamos – tai ką tokiu atveju kalbėti apie musulmoniškas šalis...

REKLAMA
REKLAMA

Vien Jordanijoje kiekvienais metais „dėl garbės“ nužudoma maždaug 25 moterys. O bausmės už tokius nužudymus yra labai nedidelės – vos iki 3 metų laisvės atėmimo. Šiuo metu Jordanijos vyriausybė yra pateikusi pasiūlymą sugriežtinti bausmes už tokius nužudymus bent iki 5 metų.

REKLAMA

Kartais žudoma tiesiog dėl menkniekių. Štai neseniai septyniolikmetis jaunuolis užmušė savo 13 metų seserį, kai rado pas ją lapelį, ant kurio buvo užrašytas telefono numeris... Mergaitę brolis apkaltino ryšiais su svetimu vyru ir, kad neužtrauktų „negarbės šeimai“, seserį nužudė.

Labai dažnai visai jaunutes musulmones išprievartauja jų pusbroliai ir net broliai, o po to nukentėjusiąją dar ir nužudo, nes ir gėda, ir „nuodėmė“ dėl nesantuokinių lytinių santykių tenka tik moteriai. O prievartautojo niekas net nebaudžia.

REKLAMA
REKLAMA

Karalienė Ranija siekia, kad būtų atvirkščiai, tačiau jos pasiekėjų nėra daug, nors šiaip Jordanija yra laikoma nuosaikia valstybe. Joje gyvenantiems krikščionims (jų yra apie 4 procentai gyventojų) sudarytos sąlygos melstis, jie turi savo bažnyčias, mokyklas ir net 9 vietas Senate (iš 110).

Tačiau tiek Ranijai, tiek ją palaikantiems krikščionims islamistai nelabai nori pritarti. Jordanijos islamo fronto lyderis Chamza Mausuras sako, esą „ta problema“ be reikalo sureikšminama. „Susidaro toks vaizdas, kad vyriausybė ir karalienė nori atsisakyti savo tautos ypatumų ir paversti mūsų šalį lyg kokios nors Vakarų šalies visuomene“, – sako Ch. Mausuras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Karalienė Ranija yra tapusi progresyvių arabių simboliu. Ji dažnai pasirodo visuomenėje europietiškai apsirengusi, palaiko žmogaus teisių gynimo organizacijas ir pati kovoja už moterų teises. Jos vyras karalius Abdula taip pat elgiasi kaip europietis. Kalbama, kad angliškai jis šneka geriau nei arabiškai.

Tik faktai:

Jordanijos karalienė Ranija gimė 1970 metais turtingo palestiniečio daktaro šeimoje Kuveite. Mokėsi Kuveite, o vėliau – Egipte. Su Jordanijos princu Abdula susipažino per jo seserį tarptautinėje kompiuterių kompanijoje.

REKLAMA

Praėjus vos 5 mėnesiams po pažinties, Ranija ir Abdula susituokė. Kai jos vyras buvo karūnuotas, ji tapo Jordanijos karaliene ir daug prisidėjo prie šios šalies reformų.

Karalienė Ranija taip pat yra Jungtinių Tautų geros valios ambasadorė ir daug važinėja po pasaulį, dalyvauja labdaros akcijose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų