Į Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūros (LATGA-A) nemalonę patekusiame Grūto parke – neįprastas darbymetis, informuoja „Lietuvos rytas“.
Vienos sovietinių stabų skulptūros aptraukiamos juoda plėvele, nuo kitų apdangalas jau nuimamas. Vakar atidengtas Konstantino Bogdano sukurtas Lenino paminklas.
Grūto parko savininkas Viliumas Malinauskas atidengė šį paminklą sužinojęs, kad skulptorius nepageidauja atlygio už Grūto parke eksponuojamus sovietmečiu sukurtus savo darbus.
„Jokios sutarties su LATGA-A dėl Grūto parke eksponuojamų mano kūrinių apmokestinimo nepasirašiau. Šitaip niekas nedaro. Man už tuos darbus valstybė jau sumokėjo.
O dabar jau V.Malinausko reikalas, ką jis su tomis skulptūromis daro. Man daugiau jokio atlygio nebereikia“, – „Lietuvos rytui“ sakė K.Bogdanas.
LATGA-A Grūto parko įkūrėjui atsiųstame rašte šio skulptoriaus pavardė minima tarp septynių kitų autorių, kurie, kaip teigiama, reikalauja mokėti atlygį už jų darbų eksponavimą sovietinių skulptūrų parke.
Autorių teisių gynėjai reikalauja, kad V.Malinauskas jiems mokėtų 6 procentus parduotų bilietų sumos.
To daryti neketinantis verslininkas nusprendė geriau paslėpti atlygio įsigeidusių skulptorių darbus nuo lankytojų akių.
Į juodą plėvelę jau suvyniotos penkios skulptūros.
„Kitus paminklus uždenginėsime toliau. Tai nėra lengvas darbas, jam reikia nemažai laiko“, – teigė V.Malinauskas. Grūto parke iš viso turėtų likti uždengtos devynios šešių autorių skulptūros.
Pažaboti autorių teisių gynėjus užsimojęs V.Malinauskas sulaukia vis daugiau dėmesio.
Vakar Grūto parke apsilankė amerikiečių televizijos APTN žurnalistai. Jie ketina sukurti 6-8 minučių reportažą apie Grūto parką ir dėl jo eksponatų vėl užvirusias aistras.
V.Malinauskas pripažino, jog tai – ir nemokama jo parko reklama. „Pustrečios minutės reklaminis siužetas per pasaulinę televizijos kompaniją kainuotų apie 7 milijonus litų. Maždaug tiek aš esu investavęs į savo parką“, – sakė verslininkas.