Šiandien aplinkos ministerija preliminariai įvardino Šešupės upės užteršimo padarytą žalą, kuri viršija 90 tūkst. eurų. Pirmadienį, Marijampolės rajono apylinkės prokuratūroje įvyko prokuratūros, policijos ir aplinkos apsaugos pareigūnų pasitarimas, kurio metu priimtas sprendimas dėl šio įvykio pradėti ikiteisminį tyrimą.
Suskaičiavus kritusią žuvį preliminariai nustatyta, jog padaryta 91 tūkst. 251,12 eurų žala.
Kol bus nustatyta kokiomis cheminėmis medžiagomis buvo užteršta Šešupės upė ir ar tai kelia pavojų žmonių sveikatai, gyventojams nerekomenduojame šiame ruože maudytis, girdyti gyvulius naudoti vandenį laistymui.
„Tai yra preliminarūs duomenys. Kadangi tyrimas vyksta ir bus išieškota iš kaltininkų žala. Galimai netgi gali būti sustabdyta jo veikla. Aišku šiai dienai mes matome, kad tarša yra nemaža duomenys dar pasitikslins ir dar dėl žalų. Dar šiandien gali išplaukti žuvyčių. Mes gaunam signalą, kad galėjo išplaukti ir labai brangių žuvų. Žodžiu dar žmonės dirba, šukuoja pakrantes, dirba laboratorija“, - teigė aplinkos ministerijos viceministras Algirdas Genevičius.
Atliktų Šešupės ties Antanavo gyvenviete Kazlų Rūdos savivaldybėje vandens tyrimų preliminarūs rezultatai parodė, kad kelių elementų koncentracijos upės vandenyje viršytos dešimtis kartų.
„Žuvims ir mikro organizmas padaryta tikrai didelė žala. Kaip sakant jeigu išmesim cigaretės nuorūką, tai ta nuorūka užteršia apie vieną kubinį metrą vandens. Dėl to mes ir paskelbėm, kad tie duomenys yra preliminarūs“, - tikino A. Genevičius.
Vadovaujantis Marijampolės RAAD Valstybinės analitinės kontrolės skyriaus atliktų vandens mėginių tyrimų Šešupės upėje ir galimuose teršimo taškuose preliminariais rezultatais, fosforo koncentracija siekė 0,21–2,96 mg/l. Didžiausia leistina šio elemento koncentracija paviršinio vandens telkinyje 0,10 mg/l.
Gerokai viršyta ir leistina amonio azoto koncentracija (0,5 mg/l). Skirtingose upės vietose ji siekė nuo 0,04 mg/l iki 7,3 mg/l. Anijoninių paviršiaus aktyvių medžiagų kiekis Šešupės vandenyje svyravo nuo 0,03 mg/l iki 83,76 mg/l. Paviršiniame vandenyje šių medžiagų neturėtų būti. Būtent šios medžiagos galėjo sukelti upės vandens putojimą.
Dėl Šešupės vandens taršos aplinkai padaryta daugiau kaip 90 tūkst. eurų žala. Marijampolės rajono apylinkės prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Šešupės taršos.