• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus rotušėje už nuopelnus miestui geriausiems vilniečiams, įstaigoms ir įmonėms įteiktos Šv. Kristoforo statulėlės.

REKLAMA
REKLAMA

„Vilnius buvo ir visada bus dialogo miestas. Čia susikalba skirtingos tautos, čia dera skirtingos religijos, tvyro bendradarbiavimo dvasia. Tai ypač svarbu turint omenyje dabartinę politinę situaciją regione. Gal kažkas norėtų, kad kalbėjimo ir susikalbėjimo nebūtų, bet šiandien dialogas yra gyvybiškai būtinas. Tam, kad karaliautų ne ginklai, bet žmogiškosios vertybės.

REKLAMA

Nepamirškime, kad Vilnius – žemai skraidančių angelų miestas. Pirmiausia angelai esame mes patys, tad nusišypsokime ir pastebėsime tą angelą, kuris šalia, kuris irgi šypsosi. Meilės ir stebuklų Jums ir Vilniui“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Šv. Kristoforo statulėlėmis už nuopelnus miestui apdovanoti šie žmonės:

Už šiuolaikinę Vilniaus architektūrą – Audriui Ambrasui.

Subtiliai jaučiantis aplinką ir kontekstą architektas Audrius Ambrasas sėkmingai pasirodė daugelyje architektūrinių konkursų Baltijos šalyse, jo kūryba pristatyta daugelyje užsienio architektūros leidinių, yra aktyvus LAS Vilniaus skyriaus valdybos narys, Vilniaus m. architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos narys, dėsto VGTU architektūros fakultete.

REKLAMA
REKLAMA

2001 m. – išrinktas geriausiu metų architektu. Vieni žymiausių savo apimtimi ir sprendimais darbai – Europos aikštė ir ją supantys Prekybos ir verslo komplekso „Europos“, Vilniaus apskrities viršininko administracijos pastatai. A. Ambrasas yra laimėjęs svarbių konkursų Lietuvoje ir užsienyje, 2004 m. pristatytas Nacionalinei kultūros ir meno premijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Už jaunimo ir mokslo puoselėjimą Vilniuje – Vitui Mačiuliui.

Vilniaus miesto savivaldybės ir Istorijos mokytojų asociacijos iniciatyva nuo 2001 m. iki šiol vykdė ir globojo projektą „Mano Vilnius“, kuriame 5–11 klasių moksleiviai iš įvairių mokyklų gilinosi ir pažino iki XVII amžiaus Vilniaus istoriją.

REKLAMA

Fizikas, ekonomistas, buvęs Vilniaus m. savivaldybės tarybos narys, vicemeras, Europos ekonominių ir socialinių reikalų komiteto narys, Vitas Mačiulis yra ir vienas pirmųjų Fiziko dienos arba „FiDi“ šventės, vykstančios kiekvieną pavasarį, pradininkų. Per 45 metus „FiDi“ tapo neatsiejama Vilniaus miesto, Vilniaus dalimi ir yra didžiausia studentų šventė Lietuvoje.

REKLAMA

Už senąją Vilniaus istoriją fotografijose – Mečislovui Sakalauskui. Autoriaus sukauptos archyvinės dokumentinės fotofiksacijos šiandien yra ikonografinis šaltinis miesto architektūros ir gyvensenos tyrėjams, restauratoriams. Mečislovas Sakalauskas – vienas iškiliausių architektūros fotografijos meistrų, kurio fotografijomis iliustruota daugiau kaip 30 Lietuvos architektūros knygų, albumų: „Lietuvių liaudies menas“, „Metaliniai kryžiai“, „Atgimę paminklai“ ir daugybė kitų. Keliaudamas į ekspedicijas po Lietuvą, fotografas sukaupė apie 40 tūkstančių fotonegatyvų ir tiek pat pozityvų lobyną, fiksuodamas miestų architektūros objektus ir mažosios architektūros paminklus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Už dosnumą kultūrai Vilniuje – Sauliaus Karoso labdaros ir paramos fondui.

Ilgametis dosnus kultūros ir meno mecenatas per 16 veiklos metų padėjo siekti meninių aukštumų, įgyvendinti kūrybinius sumanymus dešimtims talentingiausių jaunųjų ir jau pripažintų Lietuvos atlikėjų, jaunųjų menininkų, tarptautiniuose konkursuose, seminaruose dalyvaujančių švietimo darbuotojų. Fondas remia jaunuosius menininkus, kad šie galėtų tobulintis užsienio aukštosiose mokyklose, globoja kultūrinius projektus, tarptautinius konkursus, festivalius, remia Lietuvos istorijos, kultūros vertybių apsaugos projektus.

REKLAMA

 

Už grąžinamus gyvenimus – Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centrui.

Šiemet atlikta jau 1000-oji kaulų čiulpų transplantacija, išgelbėjusi ūmia leukemija susirgusio žmogaus gyvybę. Centre kasmet atliekama apie 120-140 kaulų čiulpų transplantacijų sergantiems itin pavojinga liga - kraujo vėžiu. Šis gydymo būdas suteikė viltį gyventi daugiau kaip 1000 transplantuotųjų iš Vilniaus ir visos Lietuvos. Vadovaujami prof. Laimono Griškevičiaus, Centre dirbantys aukščiausios kvalifikacijos specialistai yra mūsų šiuolaikinės medicinos ir jos technologijų pasididžiavimas. Jų profesionalumo ir nuoširdaus darbo dėka kasmet daugiau kaip 100 pacientų iš gilios nevilties sugrįžta vėl gyventi, kurti, dirbti ir padėti kitiems.

REKLAMA

Už gailestingumo angelą virš Vilniaus – Michaelai Rak.

Vienuolė Michaela Rak vadovauja vieninteliam Lietuvoje hospisui, esančiam Rasų g. 4, Vilniuje. Sesuo įkūrė namus, kuriuose vyrauja meilė, gėris ir viltis, kur ligonius apgaubia psichologų, dvasininkų, gydytojų, slaugių rūpestingumas, dvasinė ir medicininė globa. Šiuose namuose pagalbos ranka ištiesiama ir ligonio šeimai. Tą pačią akimirką, kai žmogui diagnozuojama baisi liga. Hospisas įkurtas gerų žmonių ir fondų dėka. Sesuo Michaela Rak – tarsi jaunos Motinos Teresės atspindys. Vienuolė 20 metų dirbo hospise Lenkijoje, kur ėmėsi kilnios misijos – slaugė apie 10 000 ant jos rankų merdinčių žmonių. Dabar savo šilumą, viltį, gailestingumą ir pagalbą dalija Vilniuje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Už rūpestį auklėtinių ateitimi – Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokyklai.

Mokykla yra labai aktyvi tarptautinių projektų ir respublikinių moksleivių konkursų dalyvė: 2014 m. lapkritį Europos viešbučių ir turizmo mokyklų asociacijos konkurse Serbijoje, kuriame dalyvavo daugiau kaip 500 dalyvių iš 30 Europos šalių, laimėti 3 medaliai, 2014 m. mokiniai dalyvavo Leonardo da Vinci programos mobilumo projektuose, stažavosi Italijoje, Danijoje, Maltoje, Vokietijoje, Austrijoje bei Prancūzijoje. Virėjo ir konditerio konkursuose Italijoje laimėjo sidabro medalius. 2015 m. mokykla minės jau 70-ies metų jubiliejų. Jaunimui tobulėti padeda 73 pedagogai, mokykla išugdė daugelį šiandien žinomų kulinarų, konditerių, verslininkų, vieną savo auklėtinių vadina gerąja globojančia dvasia – tai kunigas Ričardas Doveika.Laureatai ir toliau tobulinasi – šiuo metu dalyvauja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro projekte„Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme“ ir Erasmus + Comenius projekte „Darnus vystymasis- mūsų gyvenimo būdas“.

REKLAMA

Už savanorystės skatinimą Vilniuje – Maltos ordino pagalbos tarnybos Vilniaus skyriui.

„Maistas ant ratų“ – projektas, kurio dėka daugiau kaip 60 senolių kasdien gauna karšto maisto, kitiems pristatomi maisto produktų daviniai. 60 maltiečių, savanoriaujančių projekte „Socialinė priežiūra“, globoja daugiau kaip 100 sergančių, vienišų, neretai prie lovos prikaustytų senolių. 10 savanorių padeda regėjimą praradusiems senukams.

REKLAMA

Daugiau kaip 50 savanorių maltiečių šiemet padėjo benamiams, neįgaliems vaikams, slaugė senelius ligoninėje, dirbo Vaikų dienos centre. Jaunieji maltiečiai Vilniuje savanorystę skatina, propaguoja krikščioniškas vertybes bei pagalbą teikia nuo 1995 m. Aktyvi jų socialinė jų veikla padeda skurstantiems senoliams, vienišiems, neįgaliems ir kitiems labiausiai pažeidžiamiems žmonėms.

REKLAMA
REKLAMA

„Už profesionalumą ir bendradarbiavimą pritraukiant investicijas į Vilnių“ – viešajai įstaigai „Investuok Lietuvoje“.

Vienas svarbiausių darbų – verslo ir mokslo įstaigų bendradarbiavimo iniciatyvos, kurios užtikrina jog artimiausioje ateityje rinkoje nepritrūks kvalifikuotų specialistų, kuriuos labai vertina investuotojai. 2013 m. “Investuok Lietuvoje” pritraukė rekordiškai daug – 22-jų užsienio kompanijų investicinius projektus, kurie kurs Lietuvoje inovatyvius produktus ir teiks aukštos kokybės paslaugas. Pusę jų įsikurs už Vilniaus ribų. Per 4 metus įdarbinta 9570 šalies žmonių.

Už sutramdytą ugnį ir išgelbėtas gyvybes – Rimui Girdzijauskui. Principingas ir reiklus pareigūnas Rimas Girdzijauskas

22 metus dirba tam, kad Vilniaus mieste mažėtų gaisrų ir juose nukentėjusių žmonių skaičius. Kapitonas labai daug prisideda, kad vilniečiai ir miesto svečiai būtų saugesni: dalyvauja komisijose, kuriose siūlo kaip užtikrinti gaisrinę saugą masinių renginių metu, kaip išvengti gaisrų, skleidžia gaisrinės saugos žinias mokymuose, kad sostinėje veikiančios įstaigos taptų saugesnės. Vienas didesnių Rimo Girdzijausko darbų – indėlis rengiant gaisrų prevencijos Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje priemonių planą.

Šv. Kristoforo statulėlė – garbingas Vilniaus miesto apdovanojimas, teikiamas kasmet už praeinančių metų nuopelnus mūsų miestui ir miestiečiams. Šis apdovanojimas teikiamas nuo 1998 metų.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų