Lietuvos automobilių slalomo čempionato varžybos jau kurį laiką yra pamėgtos vairuotojų, norinčių legaliai, be jokių ribojimų išbandyti savo ir vairuojamo automobilio galimybių ribas, o ir tokių varžybų organizavimas ne didžiuosiuose, o mažesniuose miestuose padeda pasiekti keletą reikšmingų tikslų.
„Tokius renginius mažesniuose miestuose norisi organizuoti norint labiau įtraukti bendruomenę ir jaunimą į šią discipliną“, – priežastį atskleidė šias varžybas organizuojančios „Motorsport Promoter“ vadovas Darius Šileikis.
„Norisi suteikti galimybę čia gyvenantiems sudalyvauti svečių įskaitoje ir išbandyti savo jėgas tarp automobilių slalomo profesionalų. Įtraukti jaunimą ne tik dalyvaujant, bet ir teisėjaujant, fotografuojant ar kitas paslaugas teikiant organizatoriui. Tokiu būdu plečiant visą automobilių sporto bendruomenę. Didžiausi Lietuvos miestai turi daug renginių kiekvieną savaitgalį, o mes norime, jog į varžybas atvyktų kuo daugiau žiūrovų, taip sukuriant gerą atmosferą dalyviams, o žiūrovams matant šios disciplinos grožį“, – tęsė jis.
Susidomėjimas slalomu auga
Įprasta manyti, jog automobilių sportas – itin brangus malonumas. Vis dėlto, automobilių slalomas yra viena iš tų autosporto disciplinų, kuriai nėra būtinas aukso puodas. Ir tai patvirtina Lietuvos automobilių slalomo čempionato dalyvių gausa.
„Automobilių slalomas tampa populiaresnis dėl ypač didelės varžybų gausos visoje Lietuvoje. Mane asmeniškai – tai džiugina, kadangi automobilių slalomas yra vienas iš lengviausių būdų pradėti sportuoti. Užtenka turėti savo automobilį, nusipirkti autosportui pritaikytą šalmą ir tu jau gali dalyvauti varžybose“, – slalomo prieinamumą pabrėžė D. Šileikis.
„Esant tokiam dideliam varžybų kiekiui ir išlaikant automobilių slalomo disciplinos paprastumą, dalyvių skaičius tik augs“, – pridūrė pašnekovas.
Slalomo trasą sudaro skrupulingai
Kadangi į Lietuvos automobilių slalomo čempionato varžybas nuolat vyksta tiek pradedantieji, tiek profesionalai, organizatorių pečius nuolat slegia atsakinga užduotis. Kaip paruošti slalomo trasą, kuri nebūtų per sunki naujokams, bet nebūtų per lengva visko mačiusiems profesionalams?
D. Šileikis pasakodamas apie pasiruošimą kiekvienoms slalomo varžybos atskleidė, jog dėliojant itin svarbius slalomo trasos atskaitos taškus, jis iš pradžių į pagalbą pasitelkia ortofotografinį žemėlapį.
„Sugalvoju kokius automobilių slalomo elementus norėčiau matyti naujoje trasoje, o jų – daug ir įvairių. Nuo visiems pažįstamų lėtų ar greitų gyvatėlių iki 360 laipsnių apsisukimų, aštuoniukių, kugelių praleidimo“, – slalomo trasos štrichus pasakoja D. Šileikis.
„Tada atsiranda šios disciplinos grožis ir menas, kai visa tai sukomponuoji į vieną trasą ir sujungti atskirus slalomo elementus į kelis, o tada į bendrą visumą ir tikrini ar posūkių kampai nelaužo automobilio, ar nėra keliems automobiliams esantiems trasoje susikirtimo vietų, ar greitesnis dalyvis nepavys lėtesnio, kokiais greičiais išvažiuoja iš slalomo elemento ir kokiomis trajektorijomis važiuoja į kitą slalomo elementą“.
„Svarbiausia padaryti tokią automobilio slalomo trasą, kuri būtų patogi dalyviui pasiekti kaip įmanoma geriausią rezultatą ir, jog ji būtų komfortiška pačiam dalyviui“, – pridūrė jis.
Žiūrovams renginys – nemokamas
Rugpjūčio 24-osios rytą į Uteną atvyksiantys Lietuvos automobilių slalomo čempionato dalyviai uteniškius džiugins ištisą popietę.
Po to, kai dalyviai praeis techninę komisiją, susipažins su trasa ir išklausys teisėjų bei organizatorių pastabų, varžybų dalyviai prie starto linijos išsirikiuos 10 valando ryto. Tuo tarpu varžybų finišas ir apdovanojimų ceremonija turėtų įvykti maždaug 16 valandą.
Lietuvos automobilių slalomo čempionato IV etapas vyks „Utenio“ stadiono prieigose esančioje stovėjimo aikštelėje.
Dalyvių registracija vykdoma specialiai šioms varžyboms skirtoje platformoje.