Naujienų portalui tv3.lt V. Uspaskichas pasakoja, kad vienas iš jo pasitraukimo motyvų – noras užleisti pirmininko vietą „jauniems žmonėms, jaunoms idėjoms, jaunatviškumui“.
„Tiesiog užtenka. <…> Yra pakankamai nemažai žmonių pas mus, kurie iš tikrųjų gali paimti tą vairą. Plius, mano filosofija skiriasi nuo viso valstybės valdymo. Aš pradedu pats sau prieštarauti. Atėjo tas metas, kai reikėjo apsispręsti. Juk kažkada tai turėjo įvykti“, – sakė jis.
Pasitraukęs iš partijos pirmininko posto V. Uspaskichas teigia partijos nepaliksiantis ir toliau būsiantis jos nariu.
Jis taip pat paneigė kalbas, kad 2023-iasiais metais vyksiančių savivaldo srinkimų metu sieks Vilniaus miesto mero posto: „Ne, jau, viskas, aš traukiuosi iš aktyvios politikos, o tai reiškia, kad nekandidatuosiu“.
Darbo partijos narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė paklausta, ar žinia apie pirmininko pasitraukimą yra netikėta, atsakė, kad tai „buvo galima nujausti“.
„Tai, kad jis šiek tiek yra pervargęs, atidavęs daug jėgų… Dėl visų aplinkybių, kurios įvyko su karu [galėjo prisidėti], kadangi karas lietė jo gimines, buvo galima nujausti, kad tokia akimirka artėja. Šioje vietoje nebuvo ir nėra didžiulio netikėtumo. Aišku, šiek tiek liūdna“, – kalbėjo ji.
Visgi politologo Virgio Valentinavičiaus išsakyti V. Uspaskicho motyvai neįtikina.
„Žinia, be abejo, yra netikėta, bet ji yra gera Lietuvai, kad toks abejotinos reputacijos politikas kaip V. Uspaskichas traukiasi. Aišku, jo nurodomi motyvai nelabai įtikina ir labai sunku patikėti, kad tai yra tikrosios jo pasitraukimo priežastys. Bet žinant ilgus ir ganėtinai komplikuotus politikos ir verslo santykius, kuriuos gana drąsiai galima laikyti korupcijos skandalų istorija, tai galima būtų spėti, kad jį prispaudė kažkuris skandalas“, – naujienų portalui tv3.lt sakė ekspertas.
„Gal yra ir kažkas kitas, ko mes nežinome, bet su tokio politiko kaip Uspaskichas, atsistatydinimą įtarčiau per prievartą, dėl aplinkybių, kurios verčia tai daryti. Labai sunku būtų patikėti, kad jis atsistatydina dėl to, ką sako arba dėl kažkokių idealistinių priežasčių“, – pridūrė V. Valentinavičius.
Uspaskichas: partijos vairą galėtų perimti ne vienas politikas
V. Uspaskicho teigimu, Darbo partijos vairą galėtų perimti ne Seime esantis partijos narys.
„Beveik visi Seimo nariai. Galėtų būti ir Vytautas Gapšys, ir Viktoras Fiodorovas, Valentinas Bukauskas, Vigilijus Juka, Ieva Kačinskaitė-Urbonienė, Andrius Mazuronis, Artūras Skardžius, Aidas Gedvilas. Visi pakankamai patyrę politikai“, – vardija jis.
I. Kačinskaitė-Urbonienė priduria, kad partijos pirmininko pasitarukimas ir pokyčiai partijai nereiškia pražūties, priešingai – „tai atneš daugiau energijos, gyvybės, sveikos tarpusavio konkurencijos ir noro naujai žvaigždei sublizgėti stipriau“.
„Artėja savivaldos, Seimo rinkimai. Yra galimybė imtis partijos pirmininko darbo rimtai, ir aš manau, kad mes kandidatą tinkamą tikrai turėsime“, – akcentavo ji.
Nauji Darbo partijos pirmininko rinkimai turėtų vykti šią vasarą arba rudens pradžioje.
Dar šį antradienį tikimąsi paskirti laikinai pirmininko pareigas eisiantį politiką.
Darbo partijos įkūrėjas V. Uspaskichas su pertraukomis jai vadovavo nuo 2003-iųjų, pastarąjį kartą jis į pirmininko postą išrinktas 2018 metais ir perrinktas pernai lapkritį.
Opozicinė Darbo partija Seime turi devynių narių frakciją, partija turi apie 10 tūkst. narių.