Užsienio reikalų ministerija (URM) neturi duomenų, kad Šiaurės ir Centrinės Amerikos regionuose šiuo metu siaučiančiu kiaulių gripu būtų užsikrėtę lietuviai.
Tai patvirtino URM Konsulinis departamentas.
Anot Ekstremalių sveikatai situacijų centro direktoriaus Vytauto Gailiaus, Meksikoje buvo užregistruotas 71 kiaulių gripo atvejis, 20 žmonių nuo jo mirė. JAV kiaulių gripu susirgo 11 asmenų, Kanadoje - 4, čia mirusių kol kas nėra.
Pasaulinės sveikatos organizacija (PSO) atstovas Lietuvoje Robertas Petkevičius tvirtina, kad organizacijai rūpestį kelia tai, jog virusas yra potencialus pandemijai: yra naujas, jis gali būti perduodamas žmogaus žmogui.
Šiuo metu PSO paskelbė trečiąją pandemijos fazę iš šešių, o tai reiškia, kad valstybėms dar nereikia imtis karantino priemonių, tačiau, pasak R.Petkevičiaus, situacija gali greitai keistis.
Pasaulyje nerimą keliantis kiaulių gripas Lietuvoje kol kas neužfiksuotas, teigia Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovai. Visgi medikai raginami atkreipti dėmesį į asmenis, į Lietuvą atvykstančius iš regionų, kuriuose užfiksuoti kiaulių gripo atvejai.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), atsižvelgdama į pastaruosius įvykius dėl kiaulių gripo protrūkių pasaulyje, savo ruožtu pranešė stiprinanti iš trečiųjų šalių atvykstančių keleivių bagažo kontrolę. Taip pat ypatingas dėmesys skiriamas iš trečiųjų šalių atvykstančių maisto produktų siuntų veterinarinei kontrolei.
Lietuva, kaip ir kitos ES šalys, apskritai negali neimportuoti iš JAV ir Meksikos gyvų kiaulių ir kiaulienos produktų, iš JAV importuoja tik pašarus gyvūnams šerti ir šaldytą žuvį.
Lietuvos piliečiams nepatariama vykti į Meksiką ir JAV valstijas, kuriose nustatyti kiaulių gripo ligos atvejai.
Apie tai – LNK žinių videoreportaže.