Trečiadienio vakarą Panevėžyje buvo sužaistos centrinės Lietuvos futbolo „SMSCredit.lt A lygos“ 15 turo rungtynės. Jose akis į akį susitiko šalies čempionas „Ekranas“ ir vicečempionas Vilniaus „Žalgiris“. Užtikrintai žaidę sostinės komandos futbolininkai varžovams nepaliko vilčių ir įveikė juos rezultatu 3-0.

Jau nuo pat pirmųjų susitikimo minučių svečiai „griebė jautį už ragų“ ir spaudė varžovus jų aikštės pusėje. Mačo pradžioje dvi realias galimybes pasižymėti turėjo Kamilis Bilinskis, bet legionieriui iš Lenkijos pritrūko tikslumo ir puolėjas progų neišnaudojo.

Galiausiai 16 minutę po K.Bilinskio reido varžovo pagalba kamuolys buvo numuštas Jakubui Wilkui po kojomis, o šis nieko netrukdomas atliko labai tikslų smūgį į tolimąjį vartų kampą. Panevėžio komandos vartus gynęs Tadas Kauneckas į šį priešininko smūgį buvo bejėgis, todėl rezultatas tapo 1-0.

Įvartį įmušę „žalgiriečiai“ nesiruošė atsitraukti ir palaipsniui toliau didino kamuolio kontrolę. Bejėgiškai puolime žaidę šeimininkai didžiausią dėmesį skyrė gynybai, bet 34 minutę dar kartą varžovų „ledus“ gynybos linijoje pralaužė bei rezultatą padvigubino puolėjas K.Bilinskis. Pastarajam idealų perdavimą atliko Mantas Kuklys.

„Ekrano“ ekipa pavojingą epizodą sukūrė tik kėlinio pabaigoje, kai įsiveržęs į varžovų baudos aikštelę kamuolį per vartininką Armintą Vitkauską perkelti bandė puolėjas Artūras Rimkevičius. Deja, pastarojo smūgį vartų sargas atrėmė, o pakartotinu bandymu smūgiavęs Aurimas Vertelis buvo netikslus.

Antrajame kėlinyje vaizdas nesikeitė. Nors antrosios rungtynių dalies pradžioje aktyvesni buvo „ekraniečiai“, pastariesiems įmušti įvarčio taip ir nepavyko.

60 minutę Pavelas Komolovas atliko puikų perdavimą M.Kukliui, kurį išvedė vieną prieš vartininką T.Kaunecką. „Žalgirio“ saugas ramiai perkėlė kamuolį per šeimininkų vartų sargą ir rezultatas tapo triuškinantis 3-0.

Mačo pabaigoje trečiojo įvarčio autorius M.Kuklys iš aikštės buvo išneštas neštuvais. Neapgalvotai sužaidęs Edgaras Baranauskas „nuskynė“ Vilniaus komandos žaidimo organizatorių, todėl pastarasis dėl patirtos traumos gali kuriam laikui iškristi iš rikiuotės.

Pergalę iškovojęs „Žalgiris“ įsitvirtino turnyrinės lentelės viršūnėje ir dabar Panevėžio komandą lenkia keturiais taškais. Ketvirtadienį galimybę nustumti „Ekraną“ į trečiąją poziciją turės Klaipėdos „Atlantas“, kuris išvykoje žais rungtynės prieš Alytaus „Dainavą“.

Rezultatai: „Ekranas“ 0 – 3 „Žalgiris“ 16‘ [0 – 1] Jakub Wilk 34‘ [0 – 2] Kamil Bilinski 60‘ [0 – 3] Mantas Kuklys „Kruoja“ 0 – 2 „Sūduva“ 8‘ [0 – 1] Nerijus Valskis 51‘ [0 – 2] Mohamed Kdouh