• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Uostamiestyje lanktis susisiekimo ministrui Eligijui Masiuliui buvo paviešinta, jog dėl naujų įstatymų Klaipėdos valstybinis jūrų uostas šiemet į šalies biudžetą privalo sumokėti net 16 mln. litų.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo sausio 1-osios įsigaliojo įstatymas, pagal kurį apmokestinamas valstybės   įmonių naudojamas turtas. Klaipėdos valstybinis jūrų uostas pernai turėjo sumokėti 0,1 proc. nuo savo turimo turto - akvatorijos, krantinių, įplaukos kanalo ir kt. Iš viso - per 800 tūkst. litų. Šiemet pagal naują įstatymą numatoma, kad Klaipėdos uostas turi mokėti 2 proc. viso turimo savo turto. Tai sudarytų jau 16 mln. litų.

REKLAMA

E. Masiulio teigimu, uosto veikla nėra komercinė - Uosto direkcijos veikla nėra nukreipta į tai, kad būtų siekiama uždirbti pelno. Visi gaunami rinkliavų mokesčiai vėl investuojami į tolesnį uosto infrastruktūros plėtojimą.

Ministro manymu, labai stipriai padidėjęs mokestis pakenktų numatomai uosto investicinei programai, būtų nutrauktas kai kurių investicinių projektų įgyvendinimas. Todėl Susisiekimo ministerija parengė ir artimiausiu metu teiks įstatymo pakeitimą, kad būtų grąžintas 0,1 proc. tarifas atsižvelgiant į valstybinio jūrų uosto specifiką.

REKLAMA
REKLAMA

Kitas klausimas, kurį naujasis ministras labai operatyviai ruošiasi spręsti - uostas turėtų būtų pripažintas strateginės reikšmės valstybės objektu. Jau rengiamas projektas Vyriausybei patvirtinti. Pasak E. Masiulio, galbūt iš karto teigiamas poveikis ir nebūtų juntamas, tačiau bet kuriuo atveju toks statusas padidintų investuotojų dėmesį.

Ministras pabrėžė, kad labai svarbus dalykas yra kelio privačiam kapitalui atvėrimas Klaipėdos uoste. Jo teigimu, tokie įstatymai jau yra seniai parengti, tačiau tiesiog trūko politinės valios ankstesnės kadencijos Seime juos priimti. Jis tikisi, kad tai bus padaryta dabar.

Dalia Bikauskaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų