Philippe'as Lazzarini teigė, kad raginimai atsistatydinti yra Izraelio vyriausybės spaudimo dalis.
„Šiuo metu susiduriame su išplėstine, suderinta Izraelio kampanija, kuria siekiama sunaikinti UNRWA, – sakė jis Šveicarijos laikraščių grupei „Tamedia“. – Tai ilgalaikis politinis tikslas, nes manoma, kad panaikinus pagalbos agentūrą bus galutinai išspręstas palestiniečių pabėgėlių statusas, o kartu ir teisė grįžti. Už to slypi daug didesnis politinis tikslas.“
„Pažiūrėkite, kiek veiksmų Izraelis imasi prieš UNRWA“, teigė jis, kalbėdamas apie pagrindinę Gazos Ruožo pagalbos organizaciją.
Jis paminėjo Izraelio parlamento priemones, veiksmus, kuriais siekiama panaikinti agentūrai taikomą PVM lengvatą, ir nurodymus Izraelio Ašdodo uosto rangovams „nutraukti tam tikrų UNRWA tiekiamų maisto produktų tvarkymą“.
„Ir visi šie reikalavimai kyla iš vyriausybės“, – sakė jis.
Be to, P. Lazzarini teigia, kad nuo karo Gazos Ruože pradžios nukentėjo daugiau kaip 150 UNRWA objektų.
Izraelis paragino P. Lazzarini atsistatydinti po to, kai jis pareiškė, kad po evakuota būstine Gazos mieste aptiktas „Hamas“ tunelis.
P. Lazzarini sakė, kad tunelis buvo 20 metrų po žeme, o UNRWA, kaip humanitarinė organizacija, neturi galimybių tirti, kas yra po žeme Gazos Ruože.
Jis taip pat teigė, kad „nėra jokios priežasties“ paklusti vieninteliam Izraelio raginimui pasitraukti, „juolab kad mano atsistatydinimas nepagerintų padėties UNRWA“.
„Kritika skirta ne man asmeniškai, o visai organizacijai. Raginimai atsistatydinti yra kampanijos, kuria siekiama sunaikinti UNRWA, dalis“, – sakė jis.
Karą Gazos Ruože sukėlė precedento neturintis „Hamas“ išpuolis prieš Izraelį spalio 7 dieną, per kurį žydų valstybėje žuvo apie 1 160 žmonių, daugiausia civilių, rodo naujienų agentūros AFP duomenys, pagrįsti oficialiais skaičiais.
Pažadėjęs sunaikinti „Hamas“, Izraelis pradėjo didžiulį karinį puolimą, per kurį Gazos Ruože žuvo mažiausiai 28 858 žmonės, daugiausia moterys ir vaikai, skelbia „Hamas“ valdomos teritorijos Sveikatos apsaugos ministerija.
Kelios šalys, įskaitant Jungtines Valstijas, Jungtinę Karalystę, Vokietiją ir Japoniją, sustabdė UNRWA finansavimą, reaguodamos į Izraelio kaltinimus, kad kai kurie jos darbuotojai dalyvavo spalio 7 dienos išpuolyje.