• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antro kurso magistrantė Saule Baikenova iš Kazachstano nacionalinio pedagoginio Abay vardo universiteto jau trečią mėnesį Šiaulių universitete gilina vaizduojamojo meno žinias.

REKLAMA
REKLAMA

Universitetas aktyviai ieško daugiau studentų iš Azijos ir Kaukazo.

Kazachė Saule pamilo Šiaulius

Saule Baikenova į Šiaulius atvyko kartu su dviem istoriją studijuojančiais magistrantais – Zharasbek Spabekov ir Aliya Bolatkhan iš Kazachstano. Saule pasakojo, kad už studijas ir pragyvenimą sumoka valstybė, be to, kad mėnesį gauna apie 730 litų stipendiją.

REKLAMA

„Įsivaizduokite mano nuostabą, kai sužinojau istorinį Šiaulių pavadinimą – Saulė, kuris skamba taip pat, kaip mano vardas“, – šypsojosi mergina. Pasirodo, vardas Saule Kazachstane yra gana dažnas, o jo reikšmė kazachų kalba – švytėjimas arba spindulys – taip pat artima lietuviškam žodžiui „saulė“.

REKLAMA
REKLAMA

S. Baikenovai patiko, kad mokant meno dalykų ŠU daug dėmesio skiriama praktinėms užduotims. „Tuo jūsų aukštasis mokslas skiriasi nuo mūsiškių, daugiau teorinio pobūdžio studijų“,– palygino studentė.

Ji sakė praplėtusi akiratį – sužinojusi apie ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje, Prancūzijoje rengiamas parodas, pristatomus menininkus, šiuolaikinį meną. To Kazachstano universitete ji nepatyrė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Svarstau dar sugrįžti studijuoti į Šiaulius, nes čia praleistų trijų mėnesių – mažoka“,– sakė Saule.

Merginą sužavėjo ramus miestas, draugiški žmonės, su kuriais galima susišnekėti rusų kalba, skanus maistas. „Ypač patiekalai iš varškės studentų valgykloje, nes kiaulienos mes nevalgome“, – šypsojosi Saule.

REKLAMA

Jaučia Lietuvai simpatiją

ŠU Tarptautinių programų ir ryšių tarnybos direktorės Reginos Karvelienės žodžiais, universitetas atsigręžė į Vidurinės Azijos šalį – Kazachstaną, Kaukazo regione esančias Gruziją ir Azerbaidžaną, nes šių šalių gyventojai ne tik daug žino apie Lietuvą, bet ir jaučia mūsų šaliai simpatiją.

REKLAMA

„Neseniai Azerbaidžano sostinėje Baku vykusioje tarptautinių studijų parodoje vietinis jaunimas reiškė norą studijuoti Šiaulių universitete bei kitose Lietuvos aukštosiose mokyklose“,– įspūdžiais dalijosi direktorė.

ŠU atstovai į Baku vykę drauge su švietimo mainų paramos fondo ir „Verslios Lietuvos“ pasiuntiniais nenusivylė – bendras šalies stendas „Studijuok Lietuvoje“ sulaukė didžiausio Azerbaidžano moksleivių ir jų tėvų susidomėjimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Lietuvą nuo sovietmečio laikų azerbaidžaniečiai prisimena kaip saugią, kokybiškus produktus tiekiančią šalį, o studijos pas mus juos vilioja savo kainos ir kokybės santykiu“,– sakė R. Karvelienė.

Nebrangus pragyvenimas

Pragyvenimas Lietuvoje Azerbaidžano gyventojams nėra neįkandamas. „Maisto produktai ten pusantro karto brangesni nei pas mus“,– palygino R. Karvelienė.

REKLAMA

Per mėnesį studentas iš Azerbaidžano pragyvenimui Lietuvoje galėtų skirti apie 200 eurų – kaip tik tiek užtenka.

„Rengiame projektą, kad galėtume dalyvauti tarptautinėje studijų parodoje Kazachstane. Sąmoningai pasirinkome rinkas, kuriose Lietuva yra žinoma“,– teigė direktorė.

REKLAMA

ŠU Švietimo paslaugas taip pat ketinama populiarinti Ukrainoje bei Moldovoje.

Prisistatyti visiškai svetimoje aplinkoje – pavyzdžiui, Indijoje ar Kinijoje – mažos šalies atstovams būtų kur kas sunkiau, mano R. Karvelienė.

Dėstys užsienio kalba

Pradžioje iš Vidurinės Azijos tikimasi prisikviesti bent 10 studentų. ŠU 5 bakalauro studijų programos bus dėstomos užsienio kalbomis: keturios anglų ir viena – rusų. Populiariausios – ekonomika, verslo ekonomika, verslo administravimas, informatikos inžinerija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Besivystančioms šalims labai trūksta specialistų – štai signalų technologijos žinovai iš Šiaulių važinėja į Azerbaidžaną, kad ten apmokytų vietinius darbuotojus“,– akcentavo R. Karvelienė.

Studentai iš užsienio ŠU gali rinktis 14 magistrantūros programų, kurios bus dėstomos rusų kalba, o konsultuotis – anglų kalba.

REKLAMA

„Tarp užsieniečiams siūlomų programų yra ir dailė, tarpkultūrinis ugdymas bei tarpininkavimas“,– sakė R. Karvelienė.

Gauna valstybines stipendijas

Atvykusieji iš užsienio už mokslą ŠU moka šiek tiek daugiau nei mokamas studijas pasirinkę lietuviai – nuo 3000 iki 3600 eurų per akademinius metus.

REKLAMA

Kazachstanas remia savo piliečius, nusprendusius studijuoti Europoje, taip pat ir Lietuvoje. Tokiems studentams ne tik skiriamos solidžios valstybinės stipendijos, bet ir sumokamos įmokos už mokslą universitete.

„Už Šiaulių universitete dabar studijuojančių kazachų mokslą sumokėjo juos atsiuntęs valstybinis Kazachstano Abay vardo universitetas, kompensuojamos ir visos studentų pragyvenimo Lietuvoje išlaidos“,– pasakojo R. Karvelienė.

Studentai iš Kazachijos dalinėms studijoms atvyko pagal dvišalę bendradarbiavimo sutartį tarp abiejų universitetų.

Azerbaidžanas irgi remia savo jaunimą, studijuojantį Europoje, skirdamas valstybines ir vardines prezidentines stipendijas.

Irena BUDRIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų