Būdvardžio „gražus“ reikšmė dažniausiai susijusi su kiekvieno iš mūsų asmeninėmis asociacijomis ir gražiais kartais pavadiname daiktus ar reiškinius, kurie anaiptol neatspindi jokių pozityvių dalykų. Būtent žodžiu „gražu“ dažnai apibūdinami ir vandens telkiniai, kurie iš tiesų yra toksinių atliekų kapinynai ir nusausinus šiuos telkinius iškiltų rimtas pavojus aplinkinėms ekosistemoms ir gyventojams, rašo tinklalapis Environmentalgraffiti.com.
Unikalūs toksinių atliekų baseinų peizažai (nuotr. Environmentalgraffiti.com) (nuotr. Balsas.lt)
Pažvelgus iš paukščio skrydžio į šiuo vandens telkinius, galima pamanyti, kad grožimasi abstrakčiu paveikslu, bet iš tiesų tai – žmogaus rankų „kūriniai“ gamtos drobėje.
Fotografijose matyti toksinių atliekų bei naudingųjų iškasenų baseinai, esantys Jutos valstijoje, JAV. Tokie baseinai sąmoningai formuojami vietose, kurios neturi prieigos prie didesnių vandens telkinių ar gruntinio vandens, o jų vandens ir šalia esančio dirvožemio spalvos išsiskiria itin ryškia palete: nuo ryškiai mėlynos ir smaragdo žalios iki ochros.
Unikalūs toksinių atliekų baseinų peizažai (nuotr. Environmentalgraffiti.com) (nuotr. Balsas.lt)
Jutos valstija nuo 1800 metų garsėja kaip vienas didžiausių kasybos pramonės centrų JAV, čia išgaunama daug sidabro, aukso, švino, vario, cinko ir įvairių mineralų.
Jutoje esantis Binghamo kanjonas laikomas viena giliausių atviros kalnakasybos šachtų žemėje.