• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rugsėjo pabaigoje UNESCO į Lietuvą ketina atsiųsti oficialią ekspertų delegaciją, kuri įvertins Rusijos bendrovės planuojamos naftos gavybos Baltijos jūroje grėsmę į UNESCO Pasaulio gamtos ir kultūros paveldo sąrašą įtrauktai Kuršių nerijai.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip BNS informavo Lietuvos ambasadorė prie UNESCO Ina Marčiulionytė, ekspertai Lietuvoje ir Rusijoje ketina apsilankyti rugsėjo 29 - spalio 7 dieną.

REKLAMA

I. Marčiulionytės nuomone, svarbiausia yra nustatyti, ar yra numatytas planas, kaip likviduoti galimos avarijos padarinius, kad teršalai nepasiektų pakrantės.

Ambasadorė prognozavo, kad ekspertų išvados turėtų paaiškėti per mėnesį po jų apsilankymo.

Atsiųsti ekspertus į Kuršių neriją nusprendė liepą posėdžiavęs UNESCO Pasaulio paveldo komitetas.

REKLAMA
REKLAMA

Komitetas įpareigojo Rusiją ir Lietuvą glaudžiai bendradarbiauti rengiant bendrą poveikio aplinkai įvertinimą ir primygtinai rekomenduoja nepradėti naftos gavybos Baltijos jūros šelfe esančioje platformoje, kol bus baigtas tyrimas.

Lietuva pasiūlė Rusijai sudaryti bendrą ekspertų grupę įvertinti telkinio "D-6" eksploatavimo įtaką aplinkai, tačiau iki šiol negavo atsakymo. Rusija taip pat iki šiol nepateikė Lietuvai ir valstybinės ekologinės naftos telkinio ekspertizės rezultatų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai, kad Rusija neįteikia informacijos apie projektą ir ekologinių išvadų, buvo pažymėta ir UNESCO Pasaulio paveldo komitetui Lietuvos pateiktoje ataskaitoje.

Lietuvai susirūpinimą keliantis 1983 metais atrastas telkinys "D-6" ("Kravcovskojė") yra Baltijos jūros šelfe už 22 kilometrų nuo Kuršių nerijos pakrantės ir tik už 7 kilometrų nuo Lietuvos ir Rusijos jūros sienos.

REKLAMA

Naftos gavybą "D-6" telkinyje planuojama pradėti šių metų pabaigoje ar kitų pradžioje, didžiausias projektinis pajėgumas būtų pasiektas dar po kelerių metų.

Rusijos kompanija "LUKoil" planuoja šį telkinį eksploatuoti 25-30 metų. Kasmet išgaunamos naftos kiekis sudarytų apie 600-700 tūkst. tonų.

REKLAMA

Lietuvos ir Rusijos žaliųjų organizacijos tvirtina, kad pradėjus realizuoti projektą "D-6" gali būti užteršta aplinka, iškilti atsitiktinio naftos išsiliejimo pavojus ir daromas bendras neigiamas poveikis Kuršių nerijai.

Kuršių nerija į UNESCO Pasaulio gamtos ir kultūros paveldo sąrašą buvo įtraukta 2000 metais.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų