Po daugybės straipsnių apie geriausius 2011 metų maršrutus, National Geographic skelbia išrinkusi patį geriausią. Tai Ulan Batoras, Mongolijos sostinė ir didžiausias šalies miestas, kultūros, ekonomikos ir pramonės centras, kuriame gyvena apie vieną milijoną gyventojų. Mongoliškai Ulan Batoras reiškia „raudonasis karžygys“.
Ulan Batoras yra išsidėstęs ant slėnio, kurį kerta upė Tulas, šalies šiaurėje. Miestas buvo įkurtas 1639 kaip budistų vienuolynų centras ir nors daug jų buvo sunaikinti Khorloogiin Choibalsan įsakymu, visgi nemažai vienuolynų išliko. Patys seniausi iš jų, Choijin Lama, buvo užbaigtas statyti 1908 ir paverstas muziejumi 1942 metais. Kitas, žymus, vertas dėmesio vienuolynas – Gandan, buvo pastatytas 19 amžiuje ir garsus Migjid Janraisig skulptūra, kurios aukštis siekia 26,5 metro.
Mongolai manė, kad šis miestas yra šventas, dėl to, kad čia gyveno Buda, be to šiame mieste yra pastatyta didžiausia visoje Azijoje Budos statula, kurios aukštis siekia 25 metrus.
Ulan Batoras - geriausias maršrutas iš geriausių 2011 pagal National Geographic (viajes.net, wikipedia nuotr.)
Kiti, įdomūs pamatyti monumentai, Ulan Batore, tai Bogd Khan žiemos rūmai (kur įrengtas paskutinio valdovo muziejus, šį pastatų kompleksą sudaro net šešios šventyklos) ir mongolų Parlamento pastatas, su nuostabia Čingischano (garsiausio mongolų vado, XII a. sukūrusio didžiausią visoje žmonijos istorijoje imperiją – nuo Ramiojo vandenyno rytuose iki Elbės upės vakaruose) statula.
Centrinėje Sukhbaatar aikštėje galima pamatyti Damdin Sukhbaatar (kuris buvo kariuomenės lyderis ir svarbi figūra, kovoje už nepriklausomybę) arklio skulptūrą (kadangi šioje vietoje per Raudonosios Armijos susirinkimą, arklys nusišlapino, o tai buvo palaikyta sėkmės ženklu).
Taip pat reikėtų apsilankyti Mongolijos Nacionaliniame istorijos muziejuje, kuriame pasakojama mongolų Imperijos istorija nuo priešistorės iki šių laikų, pasivaikščioti Narantuul didžiuliame miesto turguje po atviru stogu, kuri prekiauja apie 2500 prekiautojų.
Jeigu sugalvosite aplankyti Ulan Batoro miestą liepą, prisiminkite, kad liepos 11 – 13 dienomis, šalyje švenčiama Naadam šventė, kurioje jauni žmonės išbando savo drąsą ir turi įveikti daugybę kliūčių: šaudymas iš lanko ir konkursai su žirgais, visa tai, šokių su tradiciniais rūbais fone.