Prezidentas tai pareiškė likus dienai iki ES viršūnių susitikimo Vilniuje, kuriame planuota pasirašyti svarbų Kijevo ir ES laisvosios prekybos susitarimą, tačiau jam raudoną šviesą praėjusią savaitę uždegė Ukrainos vyriausybė.
Kalbėdamas trečiadienį V.Janukovyčius išreiškė nepritarimą Briuselio pozicijai, kad J.Tymošenko kalinimas yra politiškai motyvuotas.
„Julijos Tymošenko klausimas neturėtų būti kliuvinys Ukrainos eurointegracijai“, – rašoma V.Janukovyčiaus pareiškime, kuris paskelbtas prezidento administracijos tinklalapyje.
„Kuo čia dėta ES (Europos Sąjunga)? ES kas – teismas? – rašoma pareiškime.
V.Janukovyčius, kuris savo pareiškimuose dažnai priešpriešina Rusiją ir ES, nepamiršdamas vidaus auditorijos, sako dalyvausiantis Vilniuje vyksiančiame Rytų partnerystės viršūnių susitikime, kuriame jo laukia įtempta akistata su ES lyderiais.
Trečiadienį 53 gimtadienį mininti J.Tymošenko, paskelbusi bado streiką dėl Kijevo sprendimo plėsti ekonominius ryšius su Rusija, buvo viena iš 2004-ųjų Oranžinės revoliucijos, sužlugdžiusios pirmąjį V.Janukovyčiaus mėginimą užimti prezidento postą, architektų.
Teismo jai skirta septynerių metų kalėjimo bausmė už piktnaudžiavimą valdžia sulaukė griežtos kritikos Ukrainoje ir už šalies ribų. Briuselis J.Tymošenko paleidimą buvo įvardijęs kaip vieną iš svarbiausių sąlygų, kad būtų pasirašytas planuotas Asociacijos susitarimas.
Ekspremjerės dukra Jevhenija Tymošenko pranešė, kad bado streiką paskelbusi jos motina antrą dieną geria tik vandenį.
„Ji tęsia bado streiką ir jau antrą dieną geria vandenį... Ji mano, kad viskas, kas vyksta Nepriklausomybės aikštėje, yra svarbiausia. Ir vienintelis dalykas, ką ji gali padaryti solidarizuodamasi (su žmonėmis) Nepriklausomybės aikštėje, yra badavimas“, – sakė Jevhenija antradienį po susitikimo su motina, kuri šiuo metu gydoma ligoninėje prie kalėjimo rytiniame Charkovo mieste.
Jevhenija pridūrė, kad motina nepraranda ūpo. „Morališkai ji labai stipri, kaip visuomet“, – sakė ji.
V.Janukovyčius trečiadienį pabrėžė, kad buvusios premjerės klausimą turi spręsti tik teismas ir kad valstybės vadovo įgaliojimų šiuo atveju nepakanka.
„Mano įgaliojimų čia nepakanka, (kaip) ir mano nuomonės. Čia atsakymą turi duoti teismas“, – sakė jis interviu Ukrainos televizijoms. Jis pabrėžė, kad ir J.Tymošenko turi būti tuo suinteresuota.
Pasak V.Janukovyčiaus, šiandien Ukraina, mokesčių mokėtojai moka „Tymošenko dujų skolas“.
„Reikia, kad į šiuos klausimus atsakytų teismas, kurio ji vengia, blokuodama teisingumą“, – pabrėžė prezidentas.
Jis pridūrė, jog girdi įvairias Ukrainos piliečių nuomones dėl J.Tymošenko, bet visi jie sutaria, kad ekspremjerės klausimui būtinas teismo sprendimas.
„Kad ir koks būtų teismo atsakymas, Ukraina šiandien moka 405 milijonus dolerių“, – sakė jis, turėdamas galvoje sumą, dėl kurios pasisavinimo buvo nuteista ekspremjerė.
Prezidentas pridūrė, kad valdžia nuolat ieško išeities iš šios situacijos.
J.Tymošenko du kartus stovėjo prie vyriausybės vairo, kai šaliai vadovavo jos buvęs Oranžinės revoliucijos laikų sąjungininkas Viktoras Juščenka. 2010 metų pradžioje kovoje dėl prezidento posto ji nedidele balsų persvara pralaimėjo į politikos viršūnę sugrįžusiam V.Janukovyčiui.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.