Komandos delegacija neslėpė nusivylimo, tačiau, pagal Pekino žaidynių koronaviruso protokolo taisykles, izoliacijoje turi praleisti septynias dienas arba sulaukti dviejų neigiamų testų rezultatų.
„Ne olimpiada, o košmaras“, – komentavo 2018 m. Pjongčango žaidynių aukso medalio savininkas Aleksandras Abramenko.
Jis kartu su komandos draugais turėjo varžytis komandinėse akrobatinio slidinėjimo varžybose, tačiau dėl trijų sportininkų teigiamų teistų ukrainiečiai rungtyje apskritai nedalyvavo.
Biatlono komandos kapitonė, 2014 m. Sočyje olimpine čempione tapusi Olena Bylosiuk taip pat jau praleido vienas varžybas dėl teigiamo koronaviruso testo.
Pirmasis tokioje itin nemalonioje situacijoje ukrainiečių komandoje atsidūrė čiuožėjas Ivanas Šmuratko.
Įdomu tai, kad į Pekiną turėjo atvykti ir devyni ukrainiečių sporto žurnalistai, tačiau net keturiems iš jų dar prieš skrydį teko atšaukti tokius planus, nes buvo gautas teigiamas koronaviruso atsakymas.
O į Pekiną vis dėlto sėkmingai atvykusiam ukrainiečių žurnalistui Jurijui Iliučenkai pirmosios kelios dieno susiklostė košmariškai.
Vos atvykus visiems teko testuotis, o jo koronaviruso testo rezultatas pasirodė teigiamas. Beveik dvi dienas, kol sulaukė dviejų neigiamų atsakymų, jam teko praleisti izoliacioje.
„Vos atvykus man teko pabūti izoliacijoje, kadangi oro uoste atliko testo rezultatas atėjo teigiamas. Teko pasėdėti viešbučio kambaryje beveik dvi dienas. Aš taip išsigandau, kad dabar testuojuosi po du kartus per dieną, kad viskas tik būtų normalu. Nesinori vėl to patirti. Negeras jausmas, kai tiesiog esi ir lauki“, – tv3.lt sakė žurnalistas.
„Mūsų rinktinė susiduria su tokiomis nemaloniomis situacijomis. Tiesiog pikta visiems mums ir, žinoma, patiems sportininkams. Įsivaizduojate, kai kuriems gal septynias dienas teks praleisti izoliacijoje. Tiesiog kasdien nežinai, kas toliau“, – pridūrė jis.
Ukrainos olimpinę rinktinę Pekino žaidynėse sudaro 45 sportininkai.
Pekino žaidynių sveikatos komiteto vadovas Brianas McCloskey'us prieš keletą dienų kalbėjo, kad koronaviruso skaičiai kol kas neauga.
„Gaila, kad tų situacijų pasitaiko, bet matome, kad dabar daugiau sportininkų palieka izoliaciją nei patenka į ją. Niekas nenori būti izoliacijoje. Aš suprantu pyktį ir liūdesį, visą stresą, ypač, kai atletai ruošiasi žaidynėms ilgą laiką“, – teigė jis.
Anot jo, puikiai suprantana, kad tokioje situacijoje niekas nenori būti, tačiau stengiamasi, kad viskas praeitų kuo geriau ir sistema suveiktų tinkamai
Tačiau izoliacijoje būdami sportininkai jau yra išreiškę savo nepasitenkinimą. Štai atvykus į Kiniją belgų sportininkė Kim Meylemans koronaviruso testas parodė teigiamą rezultatą.
Pagal griežtas Covid-19 taisykles 25-erių belgė privalėjo karantinuotis, tačiau netrukus trys jos PGR testai buvo neigiami.
Tai reiškė, kad K. Meylemans galėjo palikti karantino viešbutį ir vykti į sportininkų olimpinį kaimelį. Tačiau organizatoriai apgavo belgę tvirtindami, kad keliaus į olimpinį kaimelį ir nuvežė ją į kitą karantinui skirtą viešbutį. Sutrikusi K. Meylemans savo Instagramo paskyroje išplatino vaizdo žinutę. Verkdama sportininkė piktinosi kinų elgesiu.
„Mane nuvežė į kitą vietą, o ne į olimpinį kaimelį. Būsiu priversta likti čia dar septynioms dienoms, kur kasdien bus atliekami du PGR testai ir draudžiami bet kokie kontaktai. Nesu tikra, ar man leis sugrįžti į olimpinį kaimelį“, – skundėsi K. Meylemans.
Vis dėlto po kilusio skandalo belgė grįžo į olimpinį kaimelį ir spėjo sudalyvauti moterų skeleteno varžybose, kur liko vienuolikta. Tiesa, kaip praneša jos aplinka, ji šiuo metu dar yra patyrusi ir traumą, tad jai žaidynės veikiausiai baigtos.