Remiantis Lesterio Zeagerio ir Richardo Ericsono „žaidimų teorija“, Rusija gali pasirinkti vieną iš trijų krypčių: „pasitraukimas“ iš Ukrainos, „destabilizacija“ (tolimesnė pagalba separatistams arba ekonominis spaudimas), „invazija“. Trys galimi Vakarų atsakai: „viskas gerai“ (užmerkiant akis į Rusijos veiksmus Ukrainoje), „sankcijos“, „karinė pagalba“ Ukrainai.
Analizuodami Rusijos ir Vakarų veiksmus per pastaruosius metus po V. Janukovyčiaus nuvertimo, L. Zeageris ir R. Ericsonas teigia, kad Rusija nenori „trauktis“ iš Ukrainos ir aštriai reaguoja į bet kokius Vakarų bandymus daryti įtaką. „Vakarai, iš savo pusės, yra pasirengę atsakyti į Rusijos galimą įvykių eskalavimą, tačiau, turėdami galimybę, pasirenka pačias silpniausias priemones“, – teigia Beršidskis.
L. Zeageris ir R. Ericsonas sudarė 13 įmanomų scenarijų. Daugelyje jų pusiausvyros būsena – „sankcijos“ ir „destabilizacija“. Autorių teigimu: „Rusija destabilizuoja Ukrainą, kurdama „užšaldytą konfliktą“ – kliūtis kuriant demokratišką, į Vakarus orientuotą, valstybę, o Vakarai renkasi stabilią laikinų sankcijų konfigūraciją, savo pačių nuostolių kaina bausdami Rusiją už „negražų elgesį“. Antra pagal tikimybes versija – „viskas gerai“ ir „destabilizacija“. „Vakarai mano, kad demokratiškos, į Vakarus orientuotos Ukrainos išsaugojimas nevertas pastangų ir leidžia Rusijai pasiekti savo geopolitinių tikslų sėkmingos destabilizacijos dėka“.
Jeigu abi pusės mąsto racionaliai, joms pavyktų išvengti scenarijaus, kuriame Rusija pradeda plataus mąsto puolimą, o Vakarai apginkluoja Ukrainą.
L. Beršidskis reziumuoja: galimai, žaidimo finalas jau prasidėjo, nes „Rusija tęsia Ukrainos destabilizavimą, o Vakarai nesiruošia atšaukti sankcijų“. Tam, kad būtų įgyvendintas labiausiai tikėtinas scenarijus, lieka tik oficialiai sukurti įšaldytą konfliktą.
Pasak L. Beršidskio, J. Kerry Rusijoje šią savaitę lankėsi tam, kad šalys galėtų konstatuoti savo nuomonių skirtumus Ukrainos klausimu ir pereiti prie Sirijos ar Irano problemų tipo, kur konstruktyvus bendradarbiavimas vis dar įmanomas.