Kaip teigė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų oro pajėgų vadavietės atstovas Jurijus Ignatas, šalies prioritetas – gauti Amerikoje pagamintus F-16 naikintuvus, tačiau taip pat užsimenama ir apie prancūziškus „Rafale“ arba švediškus „Gripen“.
Tiesa, J. Ignatas užsimena, kad artimiausiu metu tikėtis, jog šalies ginkluotosios pajėgos sulauks naikintuvų ir galės juos naudoti mūšio lauke, neverta, o tai lemia dvi pagrindinės priežastys.
Pasak jo, pirmoji – tai sudėtingos politinės derybos dėl šių naikintuvų tiekimo, antra – pilotų apmokymai gali tęstis mažiausiai 6 mėnesius.
Kiek anksčiau Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad po JAV ir Vokietijos susitarimo dėl tankų tiekimo, kitas žingsnis turėtų būti – Ukrainos aprūpinimas naikintuvais.
„The Telegraph“ šaltiniai taip pat užsiminė, kad Jungtinė Karalystė galėtų parduoti Ukrainai naikintuvus, siekiant apsaugoti oro erdvę, tačiau tik tada, jeigu Rusijos kariuomenė atsitrauks iš Ukrainos.
Naujienų portalas tv3.lt pirmena, kad trečiadienį, po kelias savaites trukusio intensyvaus Kyjivo ir daugelio jo sąjungininkų Europoje spaudimo, Berlynas pagaliau sutiko Ukrainai perduoti galinguosius Vokietijoje pagamintus tankus „Leopard“.
„Leopard 2“ laikomas vienu iš pažangiausių tankų modelių visame pasaulyje ir yra plačiai naudojamas visoje Europoje, todėl atsarginių dalių ir šaudmenų galima lengvai įsigyti.
Vėliau Vašingtonas taip pat pranešė, kad atsiųs 31 tanką „Abrams“ – vieną galingiausių ir sudėtingiausių JAV kariuomenės ginklų.
Nors Vakarų šalys jau yra Kyjivui siuntusios pačių įvairiausių ginklų – nuo artilerijos iki priešraketinės gynybos sistemų „Patriot“, tankai ilgą laiką buvo laikomi per dideliu žingsniu, rizikuojant grėsminga Maskvos atsakomąja reakcija.