• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

TV3 kolegos ukrainiečiai lankėsi Ukrainos šikšnosparnių reabilitacijos centre. Nepaisant karo, savanoriai užsiima šikšnosparnių išsaugojimu, taip pat moksliniais tyrimais šia kryptimi.

TV3 kolegos ukrainiečiai lankėsi Ukrainos šikšnosparnių reabilitacijos centre. Nepaisant karo, savanoriai užsiima šikšnosparnių išsaugojimu, taip pat moksliniais tyrimais šia kryptimi.

REKLAMA

Deja, invazijos pradžioje aptvaras su 1000 asmenų atsidūrė okupantų kontroliuojamoje zonoje. Apšaudymo metu juos pavyko išgelbėti, tačiau darbai tuo nesibaigė. 

Charkivo ekologinis parkas jau daugiau nei metus šiek tiek primena Černobylį. Parkas buvo apšaudytas per pirmąsias invazijos dienas. Ir čia dažnai lankėsi okupantai.

„Mūsų darbuotojams buvo grasinama. Nusivedė mane egzekucijai ir sako: dabar šaudysim. Duok valgyti, ką turi“, – siaubingą įvykį prisimena parko darbuotoja Svetlana.

Daug gyvūnų buvo išvežti, tačiau ne visi išgyveno. Karo išvakarėse šikšnosparnių reabilitacijos centro savanoriams buvo perduota apie 1000 šikšnosparnių iš Dnipro. 

REKLAMA
REKLAMA

Šikšnosparniai buvo palikti ekoparko teritorijoje. Žmonės ilgai čia negalėjo ateiti ir tik po mėnesio savanoriams pavyko – išnešė narvą su gyvūnais.

REKLAMA

„Kol tai darėme, iš tikrųjų buvome tarp dviejų frontų. Girdėjome, kaip rusai apšaudė. Jie praskrido virš mūsų, girdėjome, o paskui per kelias sekundes atsidūrė kažkokiuose rajonus, gal Saltivkoje“, – pasakoja šikšnosparnių reabilitacijos centro vadovas Antonas Vlaščenka.

Savanoriai sako – apgriuvę Charkivo namai vilioja šikšnosparnius. Vietos gyventojai juos rado ir iškvietė savanorius, telefonas net užkaito nuo skambučių.

REKLAMA
REKLAMA

„Dažniausiai tai jauni gyvūnai. Jie gimsta kažkur miškuose, medžiuose, ir tai – pirmoji jų kelionė. Tai yra, jie atvyksta į miestą ir apskritai nežino, kaip elgtis urbanizuotoje aplinkoje. Taigi jie patenka į šiuos spąstus. Tikimės, kad po šio streso jie jau turėtų išmokti išvengti tokių spąstų“, – teigia A. Vlaščenka.

Kartais vienoje vietoje randama net po pusę tūkstančio šikšnosparnių. Vieną naktį šių skraidančių gyvūnų gelbėtojai turėjo praleisti universitete, nes užtruko, kol išgelbėjo šiuos mažylius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai laukiniai šikšnosparniai, nepripratę prie rankų ar žmonių, jie ginasi. Jie nemėgsta būti liečiami. Be to, gali skaudžiai įkąsti“, – pasakoja centro specialistė Andželika Bud.

Pagrindinė reabilitacijos centro užduotis – padėti gyvūnams grįžti į savo natūralią buveinę. 

Bandomieji skrydžiai neapsieina be kritimų, kaip pirmieji vaiko žingsniai. Tačiau ši skausminga patirtis padės mažyliui išgyventi laukinėje gamtoje. 

Per maždaug metus savanoriai sugavo ir išgelbėjo maždaug pusketvirto tūkstančio šikšnosparnių. Panašu, kad situacija dar ilgai bus panaši. Charkive daugybė sugriautų namų, kuriuos mielai renkasi šie skraidantys gyvūnai.

Plačiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų