• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gindamiesi nuo agresorių ukrainiečiai ima aktyviai naudoti dronus–bombonešius, su kuriais atakuoja okupantus neišlįsdami iš apkasų.

Gindamiesi nuo agresorių ukrainiečiai ima aktyviai naudoti dronus–bombonešius, su kuriais atakuoja okupantus neišlįsdami iš apkasų.

REKLAMA

Charkivo srityje kariai praktikuojasi, kaip įvaldyti tokius bepiločius, kuriems pinigus surinko patys gyventojai.

Virš Charkivo centro ratus suka kovinis dronas „Kažan“. Jis gali gabenti ir mėtyti sprogmenis — taigi kariai jį vadina bombonešiu:

„Drono apačioje yra lizdai sprogmenims. Dronas vienu metu išmeta du sprogmenis. Paprastai kalbant, tai paprastos virvutės su žiedu. Pats žiedas įeina į specialų mechanizmą su užraktu. Kada užraktas atrakinamas, žiedas pasileidžia nutempdamas sprogmenis.“

Tokius Ukrainoje pagamintus dronus kariai gavo už Charkivo žmonių surinktus pinigus. O dabar Charkivo srityje dirbantys kariai treniruojasi, kaip įvaldyti „Kažaną“. Droną anksčiau išbandę kariai įsitikinę: „Kažanas“ yra patikimas ginklas.

REKLAMA
REKLAMA

„Dirbau su jais jau keletą kartų. Rado vietą, kur reikia atakuoti. Atliko savo darbą pilnai. Praktika yra. – Sėkminga? – Sėkminga“, – teigia dalinio „Kraken“ karys „Liuba“.

REKLAMA

Charkivo centre rodydami, kaip veikia „Kažanas“, kariai vietoj sprogmenų naudoja pusantro litro vandens butelius. Toks bepilotis gali pakelti keturis sprogmenis, kurių svoris — 20 kilogramų.

„Mes naudojamės trimis sviedinių tipais: 60-ties, 82-viejų, 122-iejų milimetrų“, – aiškina „Liuba“.

Nors dronas didžiulis, jį numušti ne taip lengva. „Kažano“ maksimalus greitis — 120 kilometrų per valandą, o vienas jo skrydis gali trukti iki 40 minučių. Taigi, kad pakenktų okupantų kariams ir šarvuotai technikai, ukrainiečiai sutaupo ir laiko, ir amunicijos.

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu priešo technika stovi atstumu iki 6 kilometrų, naudojame šiuos dronus, kurie tiksliai priskrenda ir numeta sprogmenis ant priešo mašinų. Taip sutaupome, nes nereikia dešimčių sviedinių“, – pasakoja pulko „Azov“ karys „Gorynyč“.

Anksčiau dronai galėdavo gabenti tik po vieną sprogmenį, dabar dėl specialaus agregato galima pritvirtinti kelis. Kariai sako, kad bepilotis bombonešis dar ir puikiai pataiko ten, kur reikia. Tiesa, toks dronas žvalgybai ar ugnies koregavimui netinka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Yra žvalgybiniai dronai — jie gali ir koreguoti ugnį. Ten gera kamera. Yra gera galimybė priartinti vaizdą. O štai dronai bombonešiai neturi nei geros kameros, nei gali gerai priartinti“,– sako drono operatorė Vladislava.

Žvalgyti priešą ir koreguoti ugnį gali maži, bet manevringi kvadrokopteriai.

„Mes iškart matome, kur yra priešas, kiek jo pajėgų. Mat veikia termovizoriai: jie rodo, kiek yra karių, kokia tiksliai technika yra. Koreguoti galima nuotoliniu būdu: „vaikinai, šiek tiek kairiau, vaikinai, kiek dešiniau, kiek į priekį, kiek arčiau“. Taip mes tiksliai pataikome“, – kalba savanorių dalinio „Chartija“ atstovas Ilja Koldomasov.

REKLAMA

Tokią taktiką Ukrainos kariai naudoja ties visa fronto linija. Esant taip arti, kiekviena minutė yra aukso vertės, ir ukrainiečiams veikti tenka maksimaliai greitai.

Minosvaidininkas dirba kartu su drono operatoriumi, kuris mato kovos lauką nuotoliniu būdu. Štai kariai jau čia plušėjo 15 minučių, o dabar svarbiausia išvykti iš vietos be nuostolių.

Už išvažiuojančių karių visureigių jau krenta okupantų sveidiniai. Patys ukrainiečiai keliauja į naują vietą, iš kurios neduos ramybės agresorių pajėgoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų