• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukmergėje gyventojai su nerimu laukia pirmadienio, kuomet Lietuvos apeliacinis teismas nagrinės, ar Ukmergės rajono savivaldybė sutartį su privačiu šilumos operatoriumi UAB „Miesto energija“ nutraukė teisėtai. Mieste sklinda gandai, kad teismai privatininko pusėje ir jau antradienį jie perims katilines. Ketvirtadienį 12 val. gyventojai pradėjo rinktis į mitingą, jie ruošiasi saugoti katilines. Mitingo metu protestą išreiškė apie 100 žmonių.

REKLAMA
REKLAMA

Ukmergės miesto bendruomenės iniciatyvinės grupės atstovas Stasys Ūsaitis teigia, kad Ukmergėje jau pora savaičių sklando gandai, kad „Miesto energijos“ darbuotojai giriasi, jog pirmadienį teismas priims jiems palankų sprendimą ir kad jie ruošiasi jau antradienį perimti katilines. „Nežinome, ar tai tiesa, bet rizikuoti negalime. Susirinkome išreikšti protestą ir saugoti katilines. Ruošiamės budėti, o jeigu reikės – statysime ir barikadas“, – teigė S. Ūsaitis.

REKLAMA

S. Ūsaitis pasakojo, kad šiuo metu ukmergiškiai už šilumą moka 21 ct/kWh Šventupėje ir mažiau nei 24 ct/kWh Ukmergėje. „Trakuose, kur šilumą tiekia „Miesto energija“, šilumos kaina siekia 32 ct/kWh, Prienuose – net 36 ct/kWh. Paskaičiuota, kad grįžus „Miesto energijai“, kasmet turėtume sumokėti privatininkams papildomai 4 mln. litų. Tiek jų šiluma būtų brangesnė nei savivaldybės, tad ši suma prisidėtų prie savivaldybės kainos, nesvarbu kokio dydžio ji būtų. Gyventojai jaučia palengvėjimą, savivaldybei perėmus šilumos ūkį ir protestuos prieš tai, kad jis grįžtų į privatininko rankas“, – pasakojo S. Ūsaitis. Skaičiavimai rodo, kad grįžus „Miesto energijai“ kiekviena ukmergiškių šeima, kuriai šiluma tiekiama centralizuotai, tektų mokėti 100–200 litų kas mėnesį daugiau.

REKLAMA
REKLAMA

Mitingo metu gyventojai pasirašinėjo po kreipimusi į LR Seimą ir LR generalinę prokuratūrą. „LR Seimo prašome, kad jis imtųsi spręsti šilumos ūkio padėtį Ukmergėje. Iki šiol Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) nėra išsprendus šilumos tiekimo licencijos klausimo. Tuo tarpu LR generalinės prokuratūros prašoma atnaujinti strigusį tyrimą dėl VKEKK piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi bei atlikti devynerių „Miesto energijos“ veiklos metų ūkinės-finansinės veiklos reviziją“, – teigė S. Ūsaitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

VKEKK – vykdomoji institucija ir ji turi pati priimti sprendimus, tačiau ji licencijų klausimą spręsti atsisakė motyvuodama, kad jį išspręsti turi teismai. Dar š. m. kovo mėnesį Vilniaus apygardos administracinis teismas nurodė, kad VKEKK privatininko licenciją pakeisti, išbraukiant Ukmergės rajono teritoriją, turėjo dar 2010 m. liepą. Kadangi VKEKK to padariusi nebuvo, teismas įpareigojo licenciją pakeisti nedelsiant. Nepaisant to, kad teismas išsamiai pasisakė licencijos klausimu, VKEKK sprendimo nevykdė ir jį apskundė. Š. m. rugsėjį Ukmergės rajono savivaldybė kreipėsi į VKEKK, kad šioji panaikintų UAB „Miesto energijos“ licenciją Ukmergės rajone, nes ji neturėdama licencijos vykdo licencijuojamą veiklą – renka mokesčius iš gyventojų. Įstatyme numatyta, kad dėl tokio pažeidimo VKEKK bendrovei licenciją turi panaikinti, tačiau VKEKK nepateikė jokio konkretaus ir aiškaus atsakymo. Tikėtina, kad VKEKK net nesiteikė svarstyti šio kreipimosi, nes buvo gautas painus, neaiškus ir nesuprantamas vieno iš VKEKK narių (kuris, beje, nėra įgaliotas atstovauti VKEKK) atsakymas.

REKLAMA

Gyventojai apgailestaujai, kad jie ne kartą kreipėsi į aukščiausias valstybės institucijas, tačiau reakcijos nesulaukė. „Visos insitucijos, išskyrus Seimą, tiesiog nereagavo. Iš Prezidentūros sulaukėme reakcijos, kuri mus nuvylė, nes gavome pranešimą tik apie tai, kad dokumento priėmimas užfiksuotas ir nieko daugiau“, – apmaudo neslėpė S. Ūsaitis. Ukmergiškiai nepraranda vilties, kad valdžios institucijos visgi išgirs tautos balsą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų