Sukčius net sutiko pasirašyti sutartį dėl rezervacijos mokesčio. Moteris paprašė duoti jai šiek tiek laiko, o tuo pačiu metu nuvyko prie namo, kuriame esą yra parduodamas butas.
Tada moteris įsitikino, kad telefonu su ja kalbėjo sukčius, nes jo apibūdintas parduodamas būstas neatitiko realybės, kurią ji išvydo.
Ji dar parašė sukčiui, kad rezervacijos mokestį į rankas paduotų jos draugai Kaune (mat sukčius teigė, gyvenantis šiame mieste – aut. past.), tačiau „pardavėjas“ nukirto, jog butas esą jau rezervuotas kitiems.
Šia moters istorija pasidalijo Ukmergės policijos komisariato pareigūnai, kurie dar kartą perspėjo žmones būti atidžiais ir neužkibti ant sukčių kabliuko.
Bendravo labai profesionaliai
Šia sukčiavimo istorija socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo Ukmergės policijos komisariato pareigūnai:
„Sekmadienio vakarą į grupę „Ukmergės skelbimai“ socialiniame tinkle Facebook buvo įkeltas buto pasiūlymas nuomai arba įsigyti už visą sumą. Paklausiau, kokia kaina. Gavau atsakymą, kad 36 tūkst. eurų.
Pagal pateiktą aprašymą su foto, kaina pasirodė labai gera. Paklausiau, koks namas, ar jis renovuotas, ar galiu apžiūrėti? Atsakė, kad galės aprodyti tik antradienį, nes gyvena Kaune. Jei noriu, galiu rezervuoti, rezervacijos mokestis – 100 eurų.
Paprašė numerio, pateikus iš karto perskambino skelbimo autorės tariamas vaikinas. Bendraujant telefonu, atrodė, kad bendrauju su agentu – labai profesionaliai kalbėjo. Sakė, jei pervesiu 100 eurų rezervacijos mokestį, išims skelbimą, visiems kitiems besidomintiems atšauks ir laikys butą tik man“, – pasakojo ukmergiškė.
Vyras net žadėjo, kad jei kažkas nepatiks, tai jis pinigus grąžins. „Jis teigė, kad gyveno tėvukas, namas renovuotas, renovacija išmokėta. Paklausus, ar galime pasirašyti kažkokią sutartį dėl rezervacijos mokesčio, be problemų sutiko.
Baigus kalbėti netrukus atsiuntė sutartį ir tuoj pat vėl skambino, teiravosi, ar gavau, sakė, kad padaryčiau pavedimą ir kopiją atsiųsčiau kaip patvirtinimą. Kadangi jau pirmo pokalbio metu supratau, kad kažkas ne taip, nusprendžiau šiek tiek vilkinti laiką.
Pasakiau, kad sutartį persiunčiau draugei patikrinti ir laukiu atsakymo. Tuo tarpu pati nuvažiavau ir patikrinau minimą butą pagal nurodytą adresą sutartyje. Namas buvo nerenovuotas, 6 butas buvo pirmame aukšte, panašu kad ten gyvena neturtingi žmonės arba sena močiutė.
Galutinai įsitikinau, kad greičiausia skambina iš kalėjimo ar panašiai... Parašiau, kad draugai gali Kaune pinigus paduoti ir pasirašyti, atrašė po kažkurio laiko, kad butas jau rezervuotas kitiems“, – sukčiaus taktika dalijosi ukmergiškė.
Moteris pridūrė: „Kreipiuosi, norėdama perspėti, jei atsirastų apgautų žmonių su panašiomis situacijomis. Patikliai moteriškei tikrai apsuktų galvą, kalbėjo labai įtikinamai. Gali būti, kad panašius skelbimus deda kitose grupėse ir taip apgaulės būdu bando pasipelnyti.“
Policijos pareigūnai pridūrė, kad paprastai populiariuose skelbimų portaluose sukčiai patalpina melagingus skelbimus apie pigiau nei įprasta rinkos kaina parduodamą prekę, būsto nuomą ir pan.
Tuomet prašo pervesti išankstinį mokėjimą (avansą). Asmuo prekės negauna, o po kurio laiko skelbimas pašalinamas. „Šiuokart moteris pasielgė labai išmintingai – nuvažiavo ir pati įsitikino, kad foto, įkeltos skelbime, neatitinka realybės“, – pabrėžė pareigūnai.