• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukmergės rajono gyventojai tapo privačių bendrovių įkaitu, kurios nepaklūsta teismo sprendimui ir neatiduoda savivaldybei priklausančio turto. Rajono savivaldybė kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą, prašydama ištirti ar šilumos tiekėjo „Miesto energija“ veiksmuose nėra nusikaltimo sudėties.

REKLAMA
REKLAMA

Penkerius metus su šilumos operatoriumi bandžiusi susitarti Ukmergės rajono savivaldybė tapo pirmąja savivaldybe Lietuvoje nutraukusia gyventojams nepalankią šilumos tiekimo sutartį. Ukmergės šilumos ūkis nuo 2000 m. buvo išnuomotas privačiai bendrovei UAB „Energijos taupymo centras“ ir UAB „Miesto energija“. Pastaroji grubiai pažeidinėjo sutarties sąlygas ir nevykdė įsipareigojimų.

REKLAMA

Ukmergės rajono apylinkės teismas įpareigojo UAB „Miesto energija“ perduoti savivaldybei priklausantį ir naujai sukurtą turtą. Turtas turi būti perduotas nedelsiant., tačiau „Miesto energija“ nepaklūsta teismo sprendimui ir trukdo teismo nutarties vykdymui.Ši privati bendrovė apraizgė šilumos ūkį finansiniais čiuptuvais, skirstydama ir dalindama pajamas tarp 20 fizinių ir juridinių asmenų, veikiančių skirtingose šalies ir pasaulio vietovėse. Grupė, be Ukmergės savivaldybės sutikimo, sudarė ilgalaikes paskolų sutartis su bankais, įkeičiant Ukmergės šilumos ūkio turtą. Grupės įmonės sukūrė mechanizmus, pagal kuriuos Ukmergės gyventojai iš dalies dengė šilumos ir karšto vandens tiekimo sąnaudas Trakų rajono vartotojams. Paaiškėjus šiems faktams savivaldybė kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą, prašydama pradėti tyrimą ir išaiškinti ar bendrovių grupės veikla nėra nusikalstama. „Penkerius metus bandėme taikiai susitarti su šilumos operatoriumi, tačiau visi mūsų prašymai buvo ignoruojami ir nesileidžiama į derybas. Kantrybės taurę perpildė pastaruoju metu paaiškėję faktai apie grubius sutarties pažeidimus ir savivalę, tad balandžio pabaigoje savivaldybės taryba nusprendė nutraukti šią sutartį“, – sako Ukmergės rajono meras Algirdas Kopūstas.

REKLAMA
REKLAMA

Dar pernai Ukmergės rajono gyventojai Lietuvoje mokėjo bene brangiausiai už šildymo paslaugas – beveik 30 ct/kWh su PVM. UAB „Miesto energija“ 2009 m. pateikė Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai ir savivaldybei naują šilumos bazinės kainos projektą. Savivaldybė, pasitelkusi nepriklausomus ekspertus ir išnagrinėjusi bazinės šilumos kainos projektą, išreikalavo, kad operatorius penktadaliu, t.y., daugiau, kaip 5 centais už kilovatvalandę, sumažintų šią kainą. Tai reiškia, kad ukmergiškiai papildomai būtų sumokėję iki 4 milijonų litų per metus arba daugiau, kaip 15 milijonų litų per likusius 5 nuomos metus. Pritarus Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai, kaina buvo sumažinta vidutiniškai iki 19 ct/kWh be PVM. „Prognozuojame, kad šilumos ūkį perdavus savivaldybės įmonei šilumos kaina gyventojams bus tiekiama bent 10 proc. pigiau nei tiekia privatus operatorius“, – žada A. Kopūstas. Pasak jo, šiandien valstybėje susiklosčiusi padėtis, kai gyventojai už šilumą moka daugiau nei siekia minimalus atlyginimas, yra nepriimtina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Artimiausiu metu šilumą rajono gyventojams pradės tiekti savivaldybės kontroliuojamos įmonės „Ukmergės šiluma“ ir „Dainavos energetika“. Planuojama šiltą vandenį Šventupės gyventojams pradėti tiekti dar šią savaitę. Perimant katilines kitose gyvenvietėse, šilto vandens tiekimas gali būti sustabdytas 6-7 dienoms. „Žinome ir suprantame gyventojų norą gauti šiltą vandenį. Todėl siekėme visus su šilumos ūkio perdavimu susijusius darbus atlikti vasarą, kol dar neprasidėjęs šildymo sezonas. Šilto vandens tiekimo  nutrūkimo laikotarpis neviršys kasmet dėl techninės profilaktikos katilinių stabdymo terminų“, – tikina A. Kopūstas. Kasmet dėl techninės profilaktikos ukmergiškiai šilto vandens neturi 2–3 savaites.

Iki liepos mėnesio pabaigos savivaldybė baigs rengti galimybių studiją dėl šilumos tiekimo ir vartojimo pertvarkymo bei plėtros. Vadovaujantis šiais tyrimais, iki naujo šildymo sezono pradžios bus parengti atitinkami šilumos ūkio ir gyvenamųjų bei visuomeninių pastatų pertvarkymo verslo planai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų