Prekybos tinklas "Iki" tikisi, kad, supaprastinus sutartis, sutrumpinus procesus ir teikiant Lietuvos ūkininkams reikalingą informaciją, sutarčių su "Iki Ūkio" tiekėjais skaičius šiemet pasieks šimtą.
Šiuo metu "Iki Ūkis" ženklu pažymėtus produktus tiekia kiek daugiau nei 20 šalies ūkininkų, o praėjusiais metais produktų padaugėjo nuo 25 iki daugiau nei 70 rūšių.
Prekybos tinklo "Iki" komercijos ir marketingo direktorius Arvydas Rimas teigia, jog darbo su ūkininkais praktika parodė, kad pagrindinės priežastys, neleidusios iki šiol išnaudoti bendradarbiavimo su jais potencialo, - griežtos sutarties sąlygos, sudėtingas užsakyto kiekio ir veterinarinių reikalavimų užtikrinimas.
"Ieškome ūkininkų ir esame atviri bendrauti, rasti kompromisus. Gausesnis partnerių skaičius bei valstybės institucijų pagalba leis profesionaliems ir kokybišką produkciją auginantiems Lietuvos ūkininkams užtikrinti savo verslo tęstinumą, ieškoti plėtros galimybių. Bendradarbiavimas ir pagalba vieni kitiems - pagrindiniai veiksniai, dėl kurių laimės ir gamintojas, ir vartotojas", - penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo jis.
Žemės ūkio viceministras Mindaugas Kuklierius džiaugiasi, kad ūkininkai nuo šiol turės dar daugiau galimybių realizuoti savo produkciją, kuri, pasak jo, tarp vartotojų yra itin paklausi.
"Ūkininkams bus padedama įveikti įvairius formalius reikalavimus. Dėl to teks mažiau patiems prekiauti turgeliuose ir liks daugiau laiko dirbti savo tiesioginį darbą. Vartotojai visuomet norės ūkininkų produktų, o prekybos tinkluose šiuos produktus gali įsigyti daug platesnė ir įvairesnė auditorija", - sako jis.
VMVT, siekdama supaprastinti lietuviškų daržovių ir vaisių patekimą ant vartotojų stalo, siūlys prekybos centruose parduodamiems Lietuvos ūkininkų išaugintiems vaisiams ir daržovėms taikyti tokius pačius reikalavimus kaip ir turguose, turgeliuose ar tiesiogiai iš savo ūkio parduodamai produkcijai. Taip pat plačiau teiks informaciją dėl bendrųjų ženklinimo reikalavimų: kokią informaciją privaloma pateikti maisto produkto etiketėje, kaip nurodomas sudedamųjų dalių sąrašas, tinkamumo vartoti terminas.
VMVT duomenimis, praėjusiais metais negyvūninio maisto pirminę žemės ūkio produkciją gamino 282 ūkininkai. Palyginti su ankstesniais metais, ūkininkų, gaminančių pirminę produkciją, padaugėjo 10 proc.
Gyvūninio maisto gamyba vykdoma 353-uose pieno ūkiuose, 25-iose mėsos įmonėse, kurios gali savo produkciją parduoti visose Europos Sąjungos šalyse, 15-oje triušių ir paukščių nedidelių kiekių skerdyklose, 186-iuose žuvų pirminių produktų ūkiuose, 5 tūkst. 998-iuose bitynuose.
Pagal individualios įmonės veiklos statusą dar veikia 29 nedidelės mėsos įmonės, 6 žuvų perdirbimo įmonės, 5 mėsinės.