Lietuvoje įsivyravus karštiems orams, ugniagesiai ragina gyventojus gamtoje su ugnimi elgtis atsargiai.
Pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pranešimo spaudai, šiuo metu daugiausia rūpesčių ugniagesiams kelia gaisrai atvirose teritorijose, ypač kai ugnis įsismelkia į durpingą dirvožemį.
Vien per praėjusią parą ugniagesiai 76 kartus gesino gaisrus atvirose teritorijose. Šiemet jau išdegė apie 5 tūkst. hektarų atviros teritorijos.
Taip pat atkreipiamas dėmesys į gaisrus sąvartynuose. Anot pranešimo, birželį jau degė 30 sąvartynų įvairiose vietose. Vienas iš didžiausių gaisrų kilo netoli Kretingos esančiame sąvartyne, kai šiukšles 6 hektarų plote gesino net 17 ugniagesių mašinų.
Siekiant išvengti skaudžių gaisrų pasekmių, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo gyventojų būti ypač atsargiems su ugnimi gamtoje ir primena, jog esant sausam ir karštam orui, kūrenti miške laužus draudžiama. Už tai piliečiai gali būti nubausti piniginėmis baudomis nuo 50 iki 100 litų, o sukėlus gaisrą - nuo 1000 iki 2000 litų.
Laužus galima kurti tik tam skirtose specialiose aikštelėse, apsuptose iš visų pusių ne siauresne kaip 0,5 metro mineralizuota zona. Paliekant laužą būtina įsitikinti, kad jis gerai užgesintas, todėl patikimiausia žarijas užpilti vandeniu arba užberti žemėmis.
Pastebėjus miške beįsiplieskiantį gaisrą, gyventojai raginami nepraeiti pro šalį, bet pabandyti patiems jį užgesinti. Užsidegusią miško paklotę nedideliame plote lengvai galima užgesinti patiems, užplakant liepsną medžių šakomis, drabužiais arba užtrypiant kojomis. Tokius gaisrus taip pat galima gesinti vandeniu arba užberti žemėmis.
Nepavykus ugnies užgesinti, reikia nedelsiant iškviesti ugniagesius arba miškininkus, o patiems pasišalinti į tą pusę, iš kur pučia vėjas.