• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugiabučių namų administratoriai skaičiuoja, kad net 70 proc. Kauno daugiabučių namų reikia remontuoti tarpblokines siūles. To laiku nepadarius gali pradėti drėkti buto sienos ir įsimesti sunkiai išnaikinamas pelėsis. Norintieji, kad jų daugiabutyje būtų sutvarkytos susidėvėjusios siūlės turėtų nedelsti – šie darbai atliekami tik nuo kovo iki spalio.

REKLAMA
REKLAMA

Netrukus prasidėsiantis atodrėkis senų daugiabučių namų gyventojams vėl primins apie vieną dažniausiai pasitaikančių ligų – šlampančias ir pelijančias butų sienas. Daugeliu atvejų ši problema senuose blokiniuose namuose pasireiškia dėl prastos būklės siūlių. Mat per tinkamai neizoliuotas siūles į butus per sienas skverbiasi vanduo: jos drėksta, pelija, o tai ne tik sukelia diskomfortą, bet ir kelia pavojų tokiuose butuose gyvenančių žmonių sveikatai.

REKLAMA

Jei bute nuolat šlampa ar pelija sienos, tvarkyti siūles tiesiog būtina. Nekreipti dėmesio į susidėvėjusias siūles yra tas pats, kaip ir negydyti progresuojančios ligos. Kuo ilgiau delsiama, tuo pasekmės gali būti liūdnesnės - netvarkant susidėvėjusių siūlių išlaidos už remontą kasdien vis labiau auga.

REKLAMA
REKLAMA

Daugiabučius namus prižiūrinčios įmonės „Mano būstas“ Kauno regiono vadovė Vida Naudžiūnienė sako, jog laikinojoje sostinėje siūlės šiandien sutvarkytos tik apie 20-30 proc. namų. Likusiuose daugiabučiuose ši problema turės būti sprendžiama, nebent gyventojai, kurių butai šlampa ir pelija, nenorės nieko keisti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pernai mūsų įmonės Kaune siūles sutvarkė 199 daugiabučiuose namuose, tačiau norinčiųjų, kad jų namuose būtų suremontuotos siūlės, skaičius yra didesnis. Dėl technologinių dalykų šis remontas gali būti atliekamas tik kai lauke oro temperatūra yra teigiama, todėl siūlių tvarkymo darbus planuojame atnaujinti jau šį mėnesį. Tie gyventojai, kurie norėtų, kad jų daugiabučiuose šiemet būtų atliktas siūlių remontas, turėtų paskubėti ir užsiregistruoti, nes norinčiųjų daug, o laiko šiems darbams atlikti – mažai, tik iki spalio“, - teigė V.Naudžiūnienė.

REKLAMA

„Mano būsto“ Kauno regiono vadovė priminė, kad atlikus siūlių remontą, buto vietas, kuriuose buvo įsimetęs pelėsis, gyventojai turi susitvarkyti patys. Tai galima padaryti parduotuvėse įsigijus kelias dešimtis litų kainuojančias specialias priemones. Tik toks procesas užtikrina, kad po siūlių remonto pelėsis daugiau nebevargins.

REKLAMA

V.Naudžiūnienė neslėpė, kad siūlių remontas yra gana brangus darbas. Tačiau kad gyventojams būtų lengviau, už šiuos darbus galima mokėti dalimis. „Tiems, kam brangu, yra galimybė už darbus išsimokėti per metus. Taip pat noriu atkreipti dėmesį, kad sąskaita už tarpblokinių siūlių remonto darbus yra padalinama visam namui, o jeigu ekspertai nustato, kad namui reikia atlikti siūlių remontą, įstatymas namo administratorių įpareigoja darbus atlikti privaloma tvarka“, - akcentavo V.Naudžiūnienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gyventojai, kurių namuose tarpblokinės sandūros jau suremontuotos, įsitikino šių darbų nauda. Partizanų g. 76 daugiabutyje name Egidija pasakojo, kad jos bute ne vienus metus drėgmė po truputį ardė virtuvės sienas. Šią problemą pavyko išspręsti tik atlikus siūlių remontą.

„Po to, kai praėjusiais metais mūsų name buvo atliktas siūlių remontas, drėgmė nustojo skverbtis gilyn. Vadinasi, toks sprendimas pasiteisino“, - kalbėjo Egidija.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų