Rugsėjo pradžioje 7 proc. apklaustų šalies gyventojų teigė, kad per pastaruosius du mėnesius ekonominė padėtis Lietuvoje pagerėjo, keturi iš dešimties – 39 proc. – manė, kad ji nepasikeitė, o pusė – 50 proc. – apklaustųjų nurodė, kad ekonominė šalies padėtis, jų nuomone, per pastaruosius kelis mėnesius pablogėjo.
Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ naujienų agentūros ELTA užsakymu rugpjūčio 25–rugsėjo 5 dienomis atliktos apklausos duomenimis, per rugpjūčio mėnesį 6 procentiniais punktais sumažėjo gyventojų, manančių, kad ekonominė padėtis Lietuvoje blogėja.
Lyginant su vertinimais prieš metus, gyventojų nuomonė apie ekonominę situaciją stipriai pagerėjo – net 31 procentiniu punktu sumažėjo respondentų, manančių, kad padėtis šalies ekonomikoje blogėja. Praėjusių metų vasaros pabaigoje taip manė 81 proc., o dabar – 50 proc. apklaustų gyventojų.
Ekonomine padėtimi Lietuvoje kiek labiau patenkinti moksleiviai ir studentai, namų šeimininkės, specialistai ir tarnautojai, o labiausiai nepatenkinti rajonų centrų ir mažų miestelių gyventojai, vyresni nei 50 metų gyventojai bei respondentai su mažiausiomis šeimos pajamomis (mažiau nei 1200 litų per mėnesį).
Tas pats kompanijos „Baltijos tyrimai“ tyrimas parodė, kad šeimos finansinės padėties vertinimas rugpjūčio mėnesį nepakito.
4 proc. suaugusių šalies gyventojų atsakė, kad jų šeimos finansinė padėtis per pastaruosius du mėnesius pagerėjo, o pusė – 50 proc. – nurodė, kad jų šeimos finansinė padėtis pastaruoju metu pablogėjo. 45 proc. apklaustų gyventojų atsakė, kad jų šeimos finansinė padėtis per pastaruosius du mėnesius išliko nepakitusi.
Palyginti su atsakymais į šį klausimą prieš metus, šeimos finansinės padėties vertinimas pagerėjo. Prieš metus 69 proc. Lietuvos gyventojų nurodė, kad jų šeimos finansinė padėtis per pastaruosius du mėnesius pablogėjo, o šių metų vasaros pabaigoje taip teigiančių sumažėjo 19 procentinių punktų.
Dabartine šeimos finansine padėtimi labiau už kitus nepatenkinti pensininkai, darbininkai, bedarbiai bei gyvenantys rajonų centruose ir mažuose miesteliuose.